У класифікації ушкоджень шкіри опіком 2 ступеня називають частково порушену цілісність епідермісу під впливом хімічної чи температурної дії. Пошкодження охоплює епідерміс та дерму, капіляри, рогові клітини та нервові закінчення. При такому ураженні ростковий шар не уражається, що дозволяє розраховувати на самостійну регенерацію шкіри. Від грамотного та своєчасного надання першої допомоги при опіках другого ступеня залежить швидкість одужання та тяжкість наслідків. Все про лікування опіків 1-2 ступеня ви знайдете на сайті bepanthen.ua!

Методи лікування

Опік 2 ступеня з площею ураженої поверхні менше 10-15% добре піддається лікуванню в амбулаторних та домашніх умовах. Успіх лікування та швидкого загоєння великою мірою залежить від того, наскільки швидко та грамотно було надано першу допомогу при опіках другого ступеня.

Амбулаторне лікування спрямоване створення оптимальних умов загоєння рани, захист ураженої області від механічного пошкодження та інфікування, і навіть стимуляцію процесів регенерації.

Перша допомога при опіку 2 ступеня передбачає наступну черговість дій:

  • видалити джерело ураження;
  • охолодити місце опіку під струменем холодної води протягом 10-15 хвилин. Таким чином запобігає поширенню опіку вглиб дерми;
  • акуратно очистити місце опіку за допомогою антисептичних засобів щадної дії, наприклад, розчину перекису водню;
  • закрити місце опіку стерильною пов'язкою;
  • за необхідності дати потерпілому знеболювальне, забезпечити спокій і питво.

Місцеве лікування можна проводити відкритим та закритим способами. Перший найчастіше застосовують при локалізації ураження на обличчі та в пахвинній ділянці, щоб не ускладнювати фізіологічні процеси.

Лікування закритим способом передбачає накладання атравматичних пов'язок. При опіках 2 ступеня зазвичай одноразового накладання пов'язки достатньо для початку процесу эпителизации.

Медикаментозна терапія передбачає застосування антигістамінних, протизапальних та антисептичних препаратів. Антисептики застосовують у перші дні лікування, вони запобігають вторинне інфікування рани. Антигістамінні засоби усувають свербіж та сприяють зняттю набряку. Будь-які препарати вам може призначити лише лікар, не підбирайте ліки самостійно, попередньо проконсультуйтеся з лікарем!

При належному догляді повне загоєння відбувається протягом двох-трьох тижнів. При кожній обробці обпаленої поверхні потрібно звертати увагу на її стан. Якщо посилюється біль, набряк не спадає, а навпаки, наростає, виділяється гній, необхідно максимально швидко звернутися за лікарською допомогою.