Вагітність – це водночас щасливий і один із найбільш хвилюючих періодів у житті будь-якої жінки. Коли майбутня мама дізнається, що в неї всередині росте і розвивається нове життя, вона починає дивитися на цей світ по-новому. Навіть якщо живота ще не видно і термін дуже маленький, вона вже починає розуміти, що несе відповідальність не лише за себе, а й за свого малюка. На підсвідомому рівні вона відчує, що в її організмі відбуваються якісь зміни, хоча ознаки вагітності на 1 тижні не сильно помітні.

Дитина починає та закінчує свій розвиток в утробі матері протягом 9 місяців. Це приблизно 40 тижнів, хоч нормальним терміном вважається від 38 до 42 тижнів. Цей період ділиться на два проміжки: ембріональний (вісім тижнів після зачаття) та плодовий.

Знайти цікаву інформацію про 1 тиждень вагітності ви можете на сайті nestlebaby.com.ua!

Перший тиждень акушерського терміну

Поняття першого акушерського тижня дуже умовне. Розрахунок ведеться з першого дня затримки місячних, тому що цю дату найчастіше запам'ятовують пацієнтки.

Акушерський термін розраховується з останнього менструального циклу. Ембріональний термін – це запліднення яйцеклітини. При цьому перший термін довший за другий приблизно на два або три тижні. Пояснюється це тим, що у жінки від перших днів місячних до овуляції проходить 14-18 днів (у цей час вона і вагітніє). Виходить, що перший тиждень вагітності за акушерським терміном не є таким.

Як відбувається оплодотворення яйцеклітини?

Після зачаття, сперматозоїд та яйцеклітина зустрічаються в одній із маткових труб. Запліднена таким чином яйцеклітина починає свій шлях до матки, що відбувається приблизно на 4 добу. Потім починається її поділ. Як правило, яйцеклітина кріпиться на самому дні матки до її задньої стінки. Чимало жінок цікавляться – чи є якісь ознаки вагітності на такому ранньому терміні? Питання дуже спірне, адже йдеться лише про 1 тиждень. Давайте розберемося докладніше.

Перший тиждень вагітності - це той період, під час якого складно визначити точні симптоми вагітності. Є певні відчуття, які мало чим відрізняються від проявів звичного для всіх ПМС. Але є хоч і не очевидні, але непрямі ознаки вагітності на 1 тижні.

Після зачаття у жінки практично одразу підвищується апетит. При цьому смакові переваги можуть кардинально змінюватися: якщо раніше ви не могли дивитися на певний тип продуктів, то зараз ви можете охоче споживати їх. Може початися підвищена сприйнятливість запахів.

Один із явних симптомів вагітності на такому ранньому терміні – це зміна молочних залоз. Вони набухають, стають візуально більшими і більш щільними.