Фібриноген - це білок, необхідний створення згустку. Виробляється в печінці, він потрапляє в кров при необхідності разом з багатьма іншими факторами згортання. У нормальних коагулограмах в лабораторії ІГР ЛАБ в умовах, коли відбувається пошкодження тканини або стінки судини, ці фактори активуються, ініціюючи Коагулограма крові у Києві (тест на згортання крові)каскад коагуляції, в результаті якого розчинний фібриноген перетворюється на нитки нерозчинного фібрину. Вони, у свою чергу, перетинаються, утворюючи мережу фібрину в місці рани, яка стабілізує та утворює стабільну пробку разом із агрегатами тромбоцитів, яка є бар'єром для запобігання подальшій крововтраті.

Вимірювання фібриногену зазвичай виконується паралельно з іншими тестами та відіграє роль в оцінці здатності організму формувати, а потім розчиняти потік крові. Він також використовувався у випадках аномального протромбінового часу (PT) та активованого часткового тромбопластинового часу (aPTT). Він також вимірюється у пацієнтів із тривалими епізодами незрозумілих кровотеч.

Коагулограма корисна у діагностиці синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання (DIC). У виняткових випадках тест на фібриноген проводиться для відстеження стадії хронічних захворювань (наприклад печінки), а також для оцінки протромботичної готовності. Він вважається білком гострої фази з чітко вираженою затримкою збільшення концентрації порівняно з, наприклад, CRP. Його призначають одночасно з іншими факторами ризику, такими як C-реактивний білок, який визначається методом високої чутливості (hs CRP), та допомагає оцінити глобальний ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У випадках дис- та пара-фібриногенемії методи оцінки концентрації фібриногену показують нормальні значення з порушеними значеннями у коагулологічних методах.

Знижені значення:

  • захворювання печінки, пов'язані з порушенням синтезу білку, пара- та дис-фібриногенемія, надмірне споживання (ДВЗ),
  • Підвищені значення запалення.
  • Активований частковий тромбопластиновий час, також званий каолін-кефаліновим часом. Цей час залежить від активності факторів згортання плазми II, V, VIII, IX, X, XI, XII та I.
  • Тривале АЧТП вказує на недостатність активності одного з вищезгаданих факторів (приблизно 40-50% від нормальних значень). Таким чином, враховується гемофілія (у нашого населення переважно гемофілія A фактор VIII) або циркулюючі антикоагулянти.

Де можна здати коагулограму з розшифровкою результату у Києві?

Коагулограму у Києві ви можете успішно здати у лабораторії ІГР Лаб біля м. Житомирська вже найближчими днями. Вона використовується для діагностики порушень згортання крові та моніторингу лікування нефракціонованим гепарином. Це основний тест в оцінці системи згортання крові. Він виконується при підготовці до операції та моніторингу лікування гепаринами.

Знижені значення:

  1. найчастіше як вираз долабораторної помилки,
  2. Підвищені значення: гемофілія, циркулюючі антикоагулянти, використання нефракціонованого гепарину, кількісні та якісні порушення фібриногену.