Наркоманія сьогодні перетворилася на одну з основних проблем суспільства. Згідно зі статистичними даними, від цього виду залежності в тій чи іншій формі потерпає близько 1-5 % дорослого населення. Причому фахівці впевнені, що офіційні цифри можуть бути надто заниженими. Особливо гострою ця проблема є для підлітків. Саме серед цієї категорії наркозалежних налічується більше 20%. Тому займатися профілактикою наркоманії необхідно ще зі школи. А докладніше про лікування наркоманії ви можете дізнатися за посиланням https://centervasilenko.ua/likuvannya-narkomaniyi.

Навіщо потрібна профілактика?

Нажаль, серед молоді існує романтичний стереотип навколо вживання наркотичних та психотропних засобів. Крім того, проблема поглиблюється через доступність таких препаратів. Деякі з них можна безперешкодно придбати в аптеці. Це провокує молодих людей спробувати заборонений препарат, після чого для декотрих це перетворюється на небезпечну залежність, позбутися якої самотужки неможливо. Тим часом наркотики руйнують організм людини. Наркоман починає деградувати та навіть може становити загрозу для суспільства.

Але цьому можна зарадити, якщо розпочинати проведення профілактичних заходів ще з молодшої та середньої школи. Завдяки проведенню заходів у дитини може формуватися стійка негативна асоціація із вживанням наркотиків. Таким чином можна попередити розвиток наркотичної залежності серед неповнолітніх.

Профілактика наркоманії

Лікування наркоманії – процес дуже складний та не завжди дієвий. Тому так важливо робити все можливе, щоб вберегти людину від вживання наркотичних засобів та розвитку залежності.

Говорячи про профілактику, мається на увазі комплекс заходів, які допомагають розвинути психологічні характеристики, що дозволять уникнути потягу людини до психотропних та наркотичних засобів. Тому дуже важливим є:

  1. Формування у підлітків адитивної поведінки. Вони повинні вміти протистояти зовнішньому впливу, відмовлятися від сумнівних пропозицій тощо.
  2. Неповнолітній повинен реалізувати себе в чомусь. Це може бути навчання, спорт або щось інше, чим дитина цікавиться.
  3. Дитина повинна відчувати підтримку з боку батьків та інших дорослих (вчителі, тренери).
  4. Дитина повинна регулярно отримувати інформацію про негативний плив наркотиків на людину та проблеми, з якими стикаються наркомани. Іноді корисною може виявитися демонстрація дітям негативного впливу наркотиків на людину. Побачивши, на кого перетворюється наркозалежний, у дитини сформується своя чітка позиція стосовно наркоманії.

Нажаль, поки ще не всі школи готові займатися повноцінною профілактикою. Частіше за все причино є відсутність у педагогів необхідних знань.

Наркоманія – це справжнє лихо. Вона здатна руйнувати здоров’я та психіку людини, її сім’ю, кар’єру та інше. Тому наркозалежного необхідно обов’язково лікувати, бо самостійно позбутися такої залежності неможливо. Якщо хтось із близьких вам людей теж став жертвою психотропів, зверніться за кваліфікованою допомогою. Отримати її можна у центрі лікування наркозалежності доктора Василенко – деталі за посиланням https://centervasilenko.ua/.