В останні роки в практику роботи закладів освіти активно впроваджуються інформаційні комп'ютерні технології та інтерактивне обладнання. Ця цілком позитивна тенденція може бути затьмарена лише одним - непідготовленістю викладачів, а відповідно і учнів, до використання нового обладнання на уроці. Встановлюючи в кабінеті інтерактивну дошку, яку ви можете вибрати на сайті https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/interaktivnye-doski/ не варто забувати про те, що крім технічних інструментів педагогу потрібно надати методичні рекомендації щодо їх використання.

Знайти інформацію про програмні продукти, про методи використання інтерактивної дошки, а також готові інтерактивні уроки можна в мережі Інтернет. Багато педагогів, які використовують інтерактивну дошку на своїх уроках, активно діляться досвідом, а іноді і готовими розробками на спеціалізованих сайтах. Але перш ніж занурюватися в величезний потік інформаційних матеріалів, представлених у глобальній мережі, необхідно розібратися з основними принципами і режимами роботи інтерактивної дошки.

Незалежно від типу інтерактивного устаткування, запропоноване на сайті https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/interaktivnye_komplekty/ дошка повинна працювати в комплекті з комп'ютером і проектором, мати оригінальне програмне забезпечення та керівництво користувача. Починаючи працювати з інтерактивною дошкою, переконайтеся в тому, що:

1. Інтерактивна дошка підключена до комп'ютера, а він, у свою чергу, до проектора.

2. Все обладнання включено. На дошці має висвітлюватися зображення з комп'ютерного монітора.

3. На комп'ютері встановлено і включено оригінальне програмне забезпечення (поставляється в комплекті з інтерактивною дошкою). Програмне забезпечення дозволяє синхронізувати роботу інтерактивної дошки та комп'ютера.

4. Проведено калібрування (орієнтування) зображення на інтерактивній дошці. Орієнтування інтерактивної дошки слід виконувати після кожного переміщення проектора або інтерактивної дошки.

В установах освіти використовується інтерактивне обладнання різних виробників, типів, та з різноманітним програмним забезпеченням. Іноді в одній установі освіти може бути встановлено кілька різних інтерактивних дощок. Джерело підкреслює, що вони можуть різнитися як за зовнішнім виглядом, так і по комплектації. Принципи ж роботи на будь-яких інтерактивних дошках однакові. Тому, вивчивши інструменти однієї інтерактивної дошки, можна без зусиль користуватися іншою.