Винахід металошукача значно полегшив життя людини у багатьох сферах. Таке обладнання застосовують військові та рятувальники для пошуку мін та боєприпасів, в охороні, аеропортах та на митних кордонах для просвітлення багажу та людей для виявлення зброї чи інших металевих предметів, у будівництві та архітектурі для дослідження якості ґрунту, виявлення металевих частин серед сміття, виявлення місця розташування труб та комунікацій, або навіть для знаходження місця розташування проводки у стінах. Також дуже популярним є приладовий пошук, в результаті якого люди знаходять різні цінності: ювелірні прикраси, монети як стародавні, так і радянські, медалі, ордена, зброю, предмети побуту виконані з дорогоцінних металів: виделки, ложки, срібні горщики тощо.

Різновиди металошукачів

Усі існуючі металошукачі можна поділити на:

  • Ґрунтові;
  • Підводні та глибинні;
  • Стаціонарні;
  • Ручні;
  • Точкові указники.

Відповідно, перші застосовують для пошуку у ґрунті, другі – у воді, треті – на входах та виходах у супермаркети, в аеропортах та на митницях, ручні – для особистого огляду в цілях безпеки, точкові указники або ж пін пойнтери здатні максимально точно виявити місце знаходження металевого предмету.

Підводні металошукачі

Такий металошукач може застосовуватись як для пошуку цінностей, так і для різних інших цілей, наприклад, для прокладки кабелю. Відповідно, використовують підводні металошукачі рятувальники, військові, будівельники та шукачі скарбів тощо.

Такі прилади є повністю водонепроникними, а також вони особливо добре здатні виявляти дрібні предмети: монети та різноманітні ювелірні вироби.

Тут важливим моментом є те, яка саме вода солона чи прісна. Деякі моделі однаково добре працюють будь-де, для інших солона вода може створювати певні перешкоди. Також підводні металошукачі мають відмінності у конструкції приладу, щоб користувачу було максимально зручно працювати з обладнанням.

Ґрунтові металошукачі

Зазвичай застосовують для пошуку скарбів, монет, ювелірних виробів та металобрухту. Можуть мати різні характеристики та застосовуватись як новачками, так і професіоналами. Професійне обладнання може розпізнавати різні види металу, працювати на різній глибині, підлаштовуватись під зміни, викликані лініями електропередач та ін. Такі пристрої можуть мати різну кількість котушок.

Є окремий різновид металошукачів – міношукач, або військовий металошукач. Вони, відповідно, виконують таку важливу роль, як пошук мін. Зазвичай працюють на глибині від 20 см до 1 м.