Частина експертів вважають, що ресурс традиційних методів і рішень, що застосовуються в сільському господарстві, вичерпаний і вже не справляється із сучасними вимогами. А термін «точне рільництво» остаточно став об’єктивною реальністю аграрного сектору більшості держав.

землеробство

Основним драйвером для ринку точного рільництва в усьому світі є оптимізація витрат і підвищення врожайності. Саме ці два чинники здебільшого спонукають аграріїв впроваджувати точне рільництво у свої господарства й перебудовувати свою роботу під нові технології. Підвищення ефективності водокористування, з яким можна ознайомитися тут: https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/vodokorystuvannya/, має стати пріоритетом.

Серед найбільш популярних рішень в усьому світі виділяють картування врожайності, паралельне водіння, супутниковий моніторинг стану культур, диференційований посів, а також внесення добрив і засобів захисту рослин. Серед країн, у яких технології точного рільництва знаходяться на піку розвитку, варто виділити США, Аргентину, Бразилію й деякі країни Європи. За ступенем цифровізації сільського господарства ми поки що значно відстаємо.

Точне рільництво в Україні

Наскільки українські аграрії знайомі із системами точного рільництва і які чинники є такими, що перешкоджають впровадженню таких технологій? Відповідь на це питання дало масштабне дослідження, яке було проведене на всій території України, вивчаючи обізнаність і застосування комплексних рішень точного рільництва. У результаті проведеного дослідження з’ясувалося, що менше половини опитаних має досвід використання таких рішень. Решта ж заявили, що ніколи не застосовували такі системи у своєму господарстві.

землеробство

Для тих фермерів, хто дав негативну відповідь, ставилося додаткове питання про основні лімітуючі чинники, які стають на шляху до впровадження новітніх технологій у господарстві. Найбільш важлива й актуальна проблема вітчизняних аграріїв під час впровадження технологій точного рільництва — це фінансовий аспект питання. Здебільшого фермери готові впроваджувати новітні технології на своїх полях, проте брак коштів і страх брати на себе фінансові ризики є перешкодою на шляху інновацій.

З іншого боку, прийнятна ціна поряд із високим рівнем підтримки з боку постачальника, зрозумілими та доступними правилами експлуатації може зіграти визначальну роль у рішенні фермера придбати те чи інше обладнання для застосування його у своєму господарстві.