Світлова терапія (або LED-терапія, або фотодинамічна терапія) - не сама нова штука, і її використовують в різних розділах медицини: від лікування сезонної апатії до акне. Під час світлової терапії шкіра деякий час обробляється червоним або блакитним світлом (або обома відразу, або ще якимось кольором). Коли світло потрапляє на шкіру, клітини в ній реагують на світло різними способами, в залежності від того, світло якої хвилі на шкіру потрапляє.

Про переваги Led Light Therapy вам розповість сайт genesis-clinic.com.ua!

На початку 20 століття була дуже популярна геліотерапія (лежання під сонцем, якщо простіше), нею намагалися лікувати взагалі все. Але потім з'ясувалося що це призводить до раку шкіри, і якось перестали люди любити все, пов'язане зі світлом. Але в останні роки така терапія стає популярною, тому що стало зрозуміло, що окремі області світлового спектру безпечні і можуть допомагати при деяких станах шкіри.

Світлова терапія при акне

При акне використовують в основному блакитне світло, або комбінацію блакитного і червоного. Якщо зовсім коротко, то це працює і це ефективно, але тільки для легких і середніх ступенів акне. При важких ступенях робити її не тільки безглуздо, але і небезпечно. Вона може викликати легке запалення шкіри, що для людей з серйозними стадіями дуже і дуже болісно.

Блакитне світло працює проти бактерій. Якщо зовсім спрощувати, то блакитне світло з певною довжиною хвилі збуджують певні білки бактерій, через що вони виробляють кисень. А при наявності кисню бактерії не розмножуються і вмирають. Червоний працює приблизно так само, але плюс до цього у нього є ще протизапальний ефект і він може зменшувати активність сальних залоз.

Дослідження проводяться вже пару десятиліть, і більшість з них показує дуже гарні результати. Вважається, що помітний результат з'являється через 6 тижнів, але в багатьох відгуках пишуть, що ефект видно навіть після першого застосування.

Ясна річ, що цю терапію найчастіше роблять в салонах і клініках, але вона настільки проста і безпечна, що її цілком можна робити вдома, щоб виконувати всі необхідні заходи. І вона дасть результат близький до салонного.

Світлова терапія при псоріазі

Блакитне світло використовують ще й для лікування псоріазу. Про вплив блакитного світла на прояви псоріазу є кілька досліджень, і Американська Асоціація дерматологів пише, що користуватися такими девайсами при псоріазі безпечно і в цілому корисно, але все ще стоїть з лікарем поговорити перед покупкою. Терапія блакитним світлом навіть входить в офіційні протоколи лікування.