Понад 20 років ламінат для підлоги з’являється в наших квартирах та будинках. Це досить зручне рішення, яке гарантує швидку та безпроблемну установку. За готовими підлогами легко доглядати, вони стійкі до стирання та роками виглядають красиво. Великий вибір панелей залежить від бюджету та типу приміщення, в якому вони будуть використовуватися.

Що таке ламінат та які його властивості?

Ламінат панелі, які пропонує компанія Holz - це елементи з матеріалу на основі дерева. Кожна панель складається з декількох шарів.

1. З нижньої сторони знаходиться шар паперу проти тиску, який стабілізує весь елемент та зменшує напруження.

2. Інший - плита HDF, яка являє собою поєднання натуральних деревних волокон та смол, що піддаються високій температурі та тиску. Завдяки такій обробці панель підлоги набуває дуже високу щільність, яка за своїми параметрами часто перевершує натуральну деревину.

3. У верхній частині панелі є декоративний шар. Це ламінат, який можна розділити на CPL та HPL.

Чим вони відрізняються?

Перш за все, способом виробництва, який впливає на довговічність панелей протягом багатьох років використання. Ламінат HPL підвищує стійкість панелей підлоги до впливу температури, вологості та ультрафіолетового випромінювання. Він має меншу схильність до сколів по краях і має більш довговічні та чіткі кольори.

Які панелі для вітальні, а які для кухні?

Вибираючи панелі для конкретного приміщення, варто порадитися з вибором даної моделі у фахівця. Великий досвід та висока кваліфікація - неоціненна допомога у процесі прийняття рішень для кожного клієнта. Вибираючи панелі для вітальні, слід керуватися в першу чергу відповідності дизайну інтер’єру. Зазвичай, якщо у вас темні меблі, підлога повинна бути оброблена в світлих тонах і навпаки. З технічної сторони ви можете успішно встановити абразивні панелі підлоги у вітальні позначені символом AC3. Тобто ті, які забезпечать хорошу стійкість до щоденного використання. Ви можете вільно підібрати декор панелі, вибираючи між візерунком, що імітує дерево, камінь або теракоту.

Окремим питанням, яке варто обговорити з фахівцем, є тип основи, стан якої впливає на поведінку панелей після їх установки. Що стосується кухонь, то відомо, що панелі в першу чергу повинні бути водонепроникними. Найкраще вибирати клас стирання AC4, оскільки кухня - це місце, яке дуже часто використовується та піддається падінню різних предметів.