Ви можете пройти променеву терапію в Черкасах. Адже при лікуванні раку грудей радіотерапію застосовують практично на будь-якій стадії хвороби.

В онкологічному центрі Черкас є спеціальне обладнання для опромінення пухлин, однак є і одне «але» — там все ще використовують застарілий кобальтовий апарат, який не може гарантувати безпеку в процесі терапії.

У той же час, всього лише в 140 кілометрах від Черкас, у місті Кропивницький, вже понад шість років діє онкологічний центр, оснащений найсучаснішим обладнанням, яке існує сьогодні в світі. Це TomoClinic — перша і єдина в Україні клініка, де в боротьбі з раком використовують ультрасучасний вид променевої терапії — Томотерапію.

Метод можна сміливо назвати революційним, за ефективністю йому немає рівних: пухлини знищують прицільно, що зберігає здоров'я і якість життя людини. Завдяки застосуванню новітньої апаратури, лінійних прискорювачів Accuray Tomo HD і Elekta Synergy з колиматором Agility, виконують максимально точне і рівномірне опромінення злоякісних утворень із захистом здорових органів і тканин.

Передове обладнання дозволяє використовувати технологію IMRT — радіотерапію з модуляцією інтенсивності. Це означає, що груди опромінюють з різних сторін, а основні пучки променів складаються з невеликих пучків, інтенсивність яких змінюється. Таким чином, досвідчені фахівці клініки розподіляють дозу радіації за площею і зберігають навколишні здорові тканини і органи.

Переваги, які отримують пацієнтки TomoClinic при використанні сучасних методів планування променевої терапії

1. Однорідність опромінення молочної залози: як наслідок, помітний косметичний результат після органозберігаючих операцій; відсутність або незначна деформація молочної залози після променевої терапії.

2. Можливість застосування «буста», тобто опромінення ложа пухлини після органозберігаючих операцій. Процедуру неможливо провести на кобальтових апаратах, тому що необхідна візуалізація, яку дає спеціальне обладнання.

3. Захист серця, особливо при лівосторонньому розташуванні пухлини і після мастектомії. Це критично важливо, тому що багато жінок через 3 – 5 років після променевої терапії на кобальтових апаратах страждають на ішемічну хворобу серця, причому у важкій формі.

4. Захист легень. При лікуванні на старих апаратах нерідко розвивається пневмофіброз, дихальна недостатність, часті бронхіти. Пацієнтки TomoClinic позбавлені таких ускладнень.

5. Можливість проводити променеву терапію при наявності імплантатів в грудях.

Важливо. Пацієнтки TomoClinic проходять променеву терапію в умовах сучасного комплексу-стаціонару, який не поступається за рівнем комфорту готелям високого класу.