Автівки з LED елементами у задніх ліхтарях виділяються в транспортному потоці. Їх просто неможливо не помітити. Тому виробники престижних марок, таких, як БМВ чи Мерседес повністю перейшли на цю технологію. А сигнал повороту з "бігучими вогнями" просто заворожує.

Зараз ціни на автомобільну оптику, в якій використовуються групи світлодіодів, суттєво знизились. Дозволити собі такі ліхтарі можуть навіть водії вантажівок. Але чи варто переходити на LED? Ми спробували знайти відповідь на це питання.

Переваги світлодіодів

Про стильний та сучасний зовнішній вигляд можна навіть не сперечатись. Тут все зрозуміло з першого погляду. Світлодіоди давно вже стали таким собі символом сучасних технологій. Їх використовують у вуличному освітленні, у домашньому, в керуванні електронними пристроями та в авіації. Виробники автомобільної техніки, як завжди, довго пручалися прогресу. Лишень нещодавно вони почали використовувати LED елементи. Спочатку тільки в найдорожчих та найпрестижніших моделях. Тому можна сказати однозначно − якщо ви бажаєте, щоб ваше авто виглядало сучасно та стильно, потрібно переходити на світлодіоди.

А ще вони суттєво допомагають підвищити безпеку руху. Згадайте, як вам доводилось міняти колесо на узбіччі. Або коли ви мусили зупинятися на проїзній частині дороги через несправність в темну пору доби. Поруч пролітали автівки інших учасників дорожнього руху. Дехто з них помічав вас в останню мить. Якщо ви перейдете на світлодіоди, ця проблема цілком відпаде. Вашу вантажівку почнуть помічати ще за пів кілометра. Навіть у сутінках, в поганих погодних умовах.

Світлодіоди допомагають заощаджувати. По-перше, вони служать довше, ніж будь-які лампи. Навіть "галогенки" горять час від часу. А світлодіоди продовжують працювати далі. Отже, вам не доведеться витрачатись на їх заміну.

По-друге, LED збірки витрачають значно менше енергії. Так, при заміні лишень однієї лампи ви не відчуєте різниці. Але якщо повністю замінити всі освітлювальні прилади, то ви вже відчуєте економію. Бо електроенергія в машині не береться з повітря. Для її вироблення необхідно використати дизельне паливо. Заміна ламп розжарювання на світлодіоди допомагає заощадити на пальному.

Недоліки

Не існує ідеальних речей. У світлодіодних збірок теж є недоліки. Наприклад, вам доведеться міняти ліхтарі в зборі. Тут не вийде як з переходом від ламп розжарювання на галогенні. Потрібно брати весь ліхтар в зборі.

Якщо ви неправильно під'єднаєте живлення, корпус фари буде нагріватися. З цим моментом потрібно бути особливо уважним.

Як прийняти рішення

Складно знайти аргументи, які б відмовили вас від переходу на світлодіоди. Справді, ця технологія створена для вантажівок. Допомагає заощаджувати, стильно виглядає та ще й коштує недорого.

Зробити заміну можна навіть самотужки. Якщо ви берете універсальні ліхтарі або такі, що виготовлені конкретно під модель вашої автівки, то вам знадобиться тільки звичайна викрутка.

Джерело - https://www.trucker-boss.com/product-category/staffing-optics/zadnie-fonari/