Серед справжніх цінителів кавового руху і новачків 90% людей обирають каву в зернах свіжого обсмаження. Завдяки специфіці обробки ви зможете відчути нічим не прикритий натуральний смак і аромат класичного напою. Це прекрасне рішення навіть для людей, які не особливо люблять каву або хочуть отримати нові його риси без використання штучних добавок.

Що таке свіжообсмажена кава в зернах?

Перед потраплянням до чашки кавові зерна проходять 3 стадії обсмаження, що дозволяє зробити каву самобутньою та різною за смаком. Залежно від тривалості процесу вона може бути більш гіркою, з кислинкою або з ненав'язливою м'якістю. Через обсмаження такий тип кави не може зберігатися довго. На 3-7 день він дозріває і повністю розкривається. Згодом смак і аромат тьмяніють, роблячи напій плоским. З цієї причини його не зберігають довго, використовуючи у найближчий місяць.

Обсмаження

Кавові зерна можуть піддаватися трьом стадіям обсмаження:

  • світле;
  • середнє;
  • темне.

Як правило, чим насиченіший тон, тим напій буде більш гірким і характерним.

Смак й аромат

В процесі обсмажування починають виділятися ефірні олії, які роблять смак і аромат більш глибокими. За рахунок цього напій набуває характеру і повністю розкриває весь потенціал сорту. З цієї причини каву заварюють відразу і намагаються сировину використовувати за 2-3 тижні.

Користь

Натуральна кава здійснює позитивний вплив на всі процеси людського організму. А також сприяє поліпшенню сну, настрою, активності і пам'яті. Єдине, вживати такий напій потрібно правильно, не перевищуючи добову норму: не більше 3-4 чашок.

Головні відмінності свіжообсмаженої кави від звичайної

Даний тип кави неможливо порівняти з чим-небудь. На тлі класичного способу приготування свіжообсмажена виграє за всіма характеристиками. За рахунок складності та специфіки обробки вона вважається престижніше і дорожче. При цьому, ви отримуєте більш насичений аромат і багатогранний смак.

Характеристики кавових зерен можуть варіюватися, виходячи з тривалості обсмаження і застосовуваних температур. В процесі глюкоза проходить процес карамелізації, що відбивається ненав'язливими нотками гіркоти і кислинки. Любителі м'яких комбінацій обирають середнє і світле обсмажування, в той час як шанувальники напою з характером темну. Якщо ж класичні рішення вам набридли - можна скомбінувати два види, створивши свій унікальний купаж.


Джерело: онлайн-магазин "Space Coffee".