Мандрівники здаються людьми з іншого світу. Все бачили, все знають, все вони мають. Як же їм догодити, як відшукати подарунок мандрівникові? Справа в тому, що понад усе вони цінують в подарунках дві речі - практичність і компактність, щоб поміщалися в ручну поклажу. Нижче - перелік подарунків, що відповідають зазначеним вище параметрам:

1. Тревел-кейс. Ну, тут все зрозуміло. Для мандрівників, що закордон бачать частіше власного будинку, такі кейси - що витратний матеріал. Міняти їх доводиться часто, так що додатковий ніколи не буде зайвим.

2. Дорожня подушка. Рятує спину і шию в самому довгому перельоті або переїзді. Важить мало, легко поміщається в рюкзак.

3. Маска для сну. Так-так, не самий очевидний подарунок для туриста, але вкрай корисний. З нею буде простіше пережити джетлаг або білі ночі десь на Півночі.

4. Бірки для багажу. Крихітні вироби з величезною користю - допомагають ідентифікувати свій чемодан серед десятків подібних. Замовляйте відразу кілька штук - вони не завадять і на рюкзаку, а ще частенько губляться.

5. Блокнот. Іноді телефон сідає в самий невідповідний момент - коли потрібно щось важливе записати або скласти список. Номери телефонів, дані, правила не будуть загублені, якщо у вашого мандрівника буде блокнот.

6. Дорожній набір для косметики. Всередині - баночки і пляшечки для найважливіших і улюблених доглядових засобів. Всі ємкості на 100% відповідають правилам авіакомпаній і не змусять судорожно викидати дорогі продукти на контролі.

7. Металева чашка. Здається, чашку можна зробити символом туризму - стільки всього можна робити з її допомогою. Заварювати міцний чай на відкритому вогні, приготувати будь-яке сублімоване блюдо, черпати воду з човна або набирати її з струмка.

8. Скретч-карта світу. Це переважно домашня історія і відмінний подарунок для мандрівника, який відвідав вже стільки країн, що пора записувати. Найпростіше записувати на скретч-карті - перевірено!

9. Мультитул. Річ, за яку вам не один раз скажуть спасибі. Звичайно, це аксесуар не для польотів, але ось в гірському поході або річковому сплаві стане в нагоді не раз і не два. Переваги - компактність, універсальність, мімікрія. Ні, тут немає помилки - деякі мультитули відмінно мімікрують під кредитну карту.

10. Аромадіффузори. Несподівано, правда? В такому списку очікуєш побачити рюкзак, але ніяк не аксесуар для освіження повітря. І зовсім даремно. Мандрівники зупиняються в різних місцях - двозіркових готелях, дорміторіях, мотелях. І інших місцях, де навіть не пахне затишком. Але якщо подарувати мандрівникові таку річ, він в будь-якому місці планети зможе за хвилину створити для себе домашню обстановку.


Цей перелік - НЕ константа. Він може змінюватися в залежності від віку, статі, улюблених туристичних напрямків людини. Незмінним залишається одне - найкращі подарунки мандрівникам зібрані тут.