Кожен дорослий прекрасно знає про користь спорту в житті. Але не всі починають привчати своїх дітей до фізичної активності з самого дитинства. Малюки, які починають пізнавати світ спорту з дошкільного віку, відчувають себе набагато впевненіше в колективі, відмінно встигають в школі. Крім цього, якщо дитина відвідує групову спортивну секцію, вона стає більш комунікабельною і відкритою для нових знайомств.

Якщо віддати дитину в спортивну секцію з першого класу, можуть виникнути невеликі складнощі. У малюка не залишиться часу на відпочинок – адаптація до нового графіку, домашні завдання і додаткові тренування будуть віднімати весь вільний час.

Діти не можуть довго сидіти на місці, тому кращий спосіб для залучення уваги – вибір активних ігор. Це можуть бути ігри з м’ячом на свіжому повітрі або в будинку. Найпростіші розваги і спорт ігри:

• гра в «вибивного» – коли дитина повинна тікати від м’яча;

• волейбол;

• баскетбол;

• основи футболу.

У секціях, які проводять набір дітей з 3-4 років, не дають сильного навантаження і глибокого занурення в обрану дисципліну. Малюків навчать простим технікам володіння м’ячом і будуть робити упор на загальну фізичну підготовку. Діти зможуть навчитися працювати в команді, грати і весело проводити час, слухаючи настанови тренера.

Якщо дитину не захоплюють гри з м’ячом, то можна вибрати і інші спортивні напрями. Ви можете почати знайомство зі світом спорту з бігу, бойових мистецтв або інших активних видів спорту. Для більш спокійних дітей підійдуть такі дисципліни – йога, велоспорт або ковзанярський спорт.

Краще рішення для початку тренувань в ранньому віці – спільні тренування з батьками. Якщо мама з татом підтримують здоровий спосіб життя і регулярно відвідують спортивні заняття, малюк може відправлятися на тренування разом з ними. Почати можна з простої зарядки і нескладних вправ, які дитина зможе повторити. При цьому важливо не перестаратися, щоб не відбити охоту займатися спортом. Похвала і доброзичливе ставлення підвищить мотивацію дитини і дозволить йому з легкістю вибрати найбільш цікаву дисципліну, продовжуючи тренування вже самостійно.

Заочити дитину до спорту можно завдяки спортивним компьютерним іграм. В сучасному світі дуже великий вибір ігр на будь який смак і любий спорт, тому перш ніж вести дитину у секцію можно показати їй гру, за допомогою її дитина вже буде знати до чого готуватися на реальних заняттях.