З кожною хвилиною в світі 126 компаній переходить на автоматизований податковий облік. Такий темп автоматизації бухгалтерських процесів обумовлений зручністю роботи в спеціалізованих системах, які дозволяють ефективно вести облік всіх бухгалтерських та податкових операцій, економлячи при цьому час і кошти за рахунок придбання і використання інноваційного програмного забезпечення, повідомляє наш источник.

Цілі, які переслідують підприємства при автоматизації бухгалтерського і податкового обліку:

  • ведення бухгалтерії в одній програмі,
  • цілі автоматизації бухгалтерського обліку,
  • цілі автоматизації податкового обліку.

У чому причина нерішучості підприємств?

Межею, через яку не можуть зважитися переступити компанії, є ризик зараження системи вірусом і витік конфіденційної інформації. Насправді, за роки існування на IT-ринку програм автоматизації бухгалтерії було створено лише кілька вірусів, які були здатні заподіяти шкоду програмами і їх власникам. Шкідливий ефект полягав в шифруванні файлів без можливості самостійної розкодування і створення дублів, які в подальшому могли бути відправлені поштою на сервер зловмисників. За даними досліджень «Лабораторії Касперського», шкідливі програми розсилалися на пошту прикріпленим файлом, який мав розширення «.ert.». Після збереження цього файлу на комп'ютер, програма виходила з ладу.

Для того щоб уникнути цих неприємних інцидентів слід дотримуватися деяких правил і обережно:

  • Використовувати тільки ліцензійне антивірусне програмне забезпечення з постійним моніторингом комп'ютера.
  • Ніколи не зберігати ніяких файлів з листів через систему автоматизації бухгалтерії.
  • При використанні в своїй роботі віддаленого робочого столу, слід щомісяця міняти паролі.
  • Не рідше ніж раз на місяць вивантажувати бази на зовнішній носій.

У чому необхідність комплексного ведення бухгалтерії в одній програмі?

У разі ведення бухгалтерського і податкового обліку в різних програмах бухгалтер ризикує допустити помилку, а підприємство - зазнати фінансових втрат, які будуть спрямовані на погашення штрафних санкцій. Робота з великою кількістю товарної номенклатури, контрагентів і різними системами оподаткування вимагає особливої ​​уваги і відповідальності, а в разі «підвальній податкової бухгалтерії» - ризик припуститися помилки неймовірно великий.