Функцією софітів для підшивки покрівлі є захист простору карниза від потрапляння всередину бруду, пилу та вологи. Інколи перед власниками будинків постає питання вибрати пластикові чи металеві софіти у Львові https://www.modernpl.com.ua/cat/sofity/. Щоб не помилитися, слід знати властивості матеріалів та особливості використання кожного із видів.

Пластикові вінілові софіти для підшивки покрівлі

Найпопулярнішим видом софітів Сотекс Трейд являються пластикові панелі. Надзвичайне поширення вони отримали завдяки таким перевагам:

  • низька ціна;

  • невелика вага;

  • стійкість до негативних природних факторів;

  • відсутність схильності до корозії, ржавіння і гниття;

  • простий монтаж;

  • широка гама кольорів.

Софіти виготовляються з високоякісного і міцного пластику. В середньому їх гарантійний термін становить 10 років і може варіюватися в залежності від обраного бренду. Даний матеріал легкий і тому навіть довгі панелі мають незначну вагу. З цього випливає цілих дві переваги: ​​простота монтажу і відсутність додаткового навантаження на фундамент і конструкцію будинку.

Незважаючи на те, що для виготовлення софітів використовується якісний пластик, їх заборонено піддавати прямому впливу сонячних променів, тому що від цього фактору вони можуть деформуватися.

Варто підкреслити, що такий недолік абсолютно незначний у порівнянні з перевагами вінілових софітів. Якщо дотримуватися рекомендацій з монтажу та експлуатації, то можна запобігти перегріванню виробів.

Металеві софіти для підшивки покрівлі

Металеві софіти використовується досить рідко через їх високу ціну і наявність величезної кількості нюансів, які слід враховувати під час монтажу. Попри це, у нього є свої переваги:

  • великий термін експлуатації, більше ніж 25 років;

  • естетичний зовнішній вигляд і велика колірна гама;

  • стійкість до підвищених температур;

  • надійність і міцність.

В першу чергу варто звернути увагу на надійність і міцність, це саме ті параметри, завдяки яким у більшості випадків купують цей продукт. Адже тільки гарантійний термін служби складає 25 років, а фактичний може тривати значно довше.

Що стосується зовнішнього вигляду, то він не надто відрізняється від пластикового. Обидва види софітів мають естетичний вигляд і здалека практично неможливо відрізнити один від одного.

Головними недоліками металевих софітів є надзвичайно висока ціна, особливо у порівнянні з вініловими виробами. Схильність до корозії і іржі теж не сприяють популярності металевих панелей. Якщо пластикові софіти не потребують додаткового догляду після встановлення, то металеві потрібно постійно перевіряти та покривати антикорозійною речовиною. Велика вага панелей і особливості конструкції створює проблеми при монтажі та додаткове навантаження на конструкції будинку.

Отже, якщо у Вас обмежений бюджет або Ви не плануєте доглядати за софітом після установки, Ви краще придбати вініловий варіант.