Ультразвукова діагностика легень у Львові стала одним із найпопулярніших методів дослідження органу. Неінвазивний та абсолютно безпечний метод обстеження дозволяє швидко отримати якісне зображення внутрішніх структур.

Пройти обстеження в медичному центрі Уросвіт записатись на УЗД легень та отримати кваліфікований діагноз ― це найкраще рішення, якщо у Вас підозра на захворювання дихальних органів. В закладі працюють спеціалісти із багаторічним досвідом роботи, які зможуть встановити точний діагноз та призначити ефективне лікування.

Переваги ультразвукового дослідження

З розвитком науки з'явилося безліч способів обстеження внутрішніх органів. Деякі з них, як рентген, були винайдені ще наприкінці дев'ятнадцятого століття, інші ― протягом останніх двадцяти років. Кожен із них має свої переваги і недоліки, а також ступінь висвітлення внутрішніх органів.

Якщо порівнювати УЗД із комп'ютерною томографією чи рентгеном, то варто зазначити, що ультразвукові хвилі не мають дослідженого негативного впливу на організм пацієнта. На відміну від КТ, МРТ та ікс-променів, УЗД не опромінює людину і не шкодить таким чином її здоров'ю. Завдяки цьому, даний метод обстеження є єдиним безпечним для вагітних жінок та маленьких дітей.

УЗД не інвазивна процедура, тому абсолютно безболісна. Вона переважно триває кілька хвилин і дає повну і чітку картину стану органів. До УЗД не потрібно особливо готуватися, максимум лікар може попросити випити кілька склянок води перед початком обстеження. На відміну від магніто-резонансної терапії, яка триває від сорока хвилин, вимагає зайняття стабільної позиції тіла і перебування в ній не ворушачись, УЗД переважно займає 7-15 хвилин, а пацієнт може лежати розслаблено.

Ще однією перевагою УЗД є його ціна. Вартість на таке дослідження значно нижча, ніж на інші види обстеження.

Які захворювання можуть бути виявлені під час УЗД легень

За допомогою ультразвукової діагностики легень може бути виявлено безліч хвороб чи змін тканини, патологій та структурних відхилень, в тому числі викликаних коронавірусом.

Отже, під час УЗД дослідження діагностують:

  • наявність рідини в легенях чи плевральній щілині;

  • присутність стороннього тіла в органах;

  • пневмонію;

  • бронхіт;

  • онкологічні захворювання;

  • доброякісні пухлини;

  • некроз легеневих тканин;

  • інші.

Також за допомогою ультразвуку можна відстежити прогрес призначеного раніше лікування та зробити висновки про його ефективність.

Підготовка до УЗД легень

Цей метод обстеження легень не вимагає жодної підготовки. Більше того, він може бути проведений екстрено, навіть якщо пацієнт без свідомості чи перебуває в комі довгий час. Під час процедури пацієнт повинен зайняти вказане лікарем положення та виконувати подальші інструкції спеціаліста.

Після закінчення обстеження, працівник видасть хворому заповнену медичну картку з результатами дослідження та діагнозом.