Знаходячись на стадії обробки будинку або планування генерального ремонту квартири, дехто потребує поради, як виправити нерівності стін під час ремонту і додати інтер'єру естетичну обробку? Сьогоднішній технічний прогрес, пропонований будівельною галуззю, дає безліч цікавих і швидких рішень, які скорочують робочий час. Кожен з представлених на ринку методів має свої переваги. 

Ручна або машинна штукатурка?

Що стосується машинної штукатурки, то вона полягає в нанесенні підготовленої суміші спеціальним штукатурним апаратом. Наймання професійної компанії по машинній штукатурці — відмінна ідея, якщо оброблювана поверхня велика, і чим вона більше, тим вигідніше для замовника. Машинна штукатурка, завдяки професійному обладнанню, значно скорочує час проведення робот, але має більш тривалий час схоплювання, тому її можна оброблювати до бажаного ефекту. Спеціалізовані і досвідчені бригади можуть покрити штукатуркою площа до 90-120 м2. Завдяки такому способу нанесення штукатурки, використання матеріалів нижче, а значить це реальна можливість економії. Машинна штукатурка забезпечує нанесення більш тонкого шару суміші, а також гарантує, що такий же склад і однорідність розчину залишиться на кожному шматку поверхні. 

Види штукатурки

У пропозиції штукатурок, наявних на ринку, пропонованих будівельною галуззю, можна виділити три типи, в залежності від їх застосування, властивостей і складу, який використовувався для їх створення. Кожен з них краще підходить для різних поверхонь, тому вибір правильного типу штукатурки надзвичайно важливий. Плануючи ремонт, слід обирати відповідний вид:

  • гіпсова штукатурка

Це вид штукатурки, яку можна використовувати всередині приміщення. Такі штукатурки складаються з гіпсу, модифікаторів і води. Гіпсову штукатурку можна наносити як в сухих, так і в сирих приміщеннях, бо вона пропускає вологу, а значить, позитивно впливає на мікроклімат приміщення. Структура гіпсової штукатурки надзвичайно гладка, тому вона є ідеальною основою для нанесення фарби на стіни в майбутньому. 

  • цементно-вапняні штукатурки

Штукатурка виготовляється шляхом змішування цементу, вапна, води і піску. Допомагає знизити шум і сконцентрувати тепло, може застосовуватися як у вологих, так і в сухих приміщеннях. При нанесенні такої штукатурки найчастіше використовуються два або три шари, один (перший) з яких наноситься для збільшення рівності стіни. Цементно-вапняна штукатурка стійка до механічних пошкоджень, тому її рекомендується використовувати на стінах, розташованих в часто використовуваних місцях, наприклад, в гаражі, стінах у сходів, коридорах або навіть холі. 

  • цементні штукатурки

Машинна цементна штукатурка виготовляється шляхом змішування води, піску і цементу. Вони дуже стійкі до багатьох механічних факторів та ідеально підходять для приміщень, де є багато контакту з вологою, наприклад, на кухні, у ванній. ЇЇ часто використовують в якості першого шару під вапняно-цементну штукатурку. 

Отже, машинні або ручні штукатурки? Аналізуючи види штукатурок та способи їх нанесення, можна зробити висновок, що у кожного методу є свої плюси та мінуси. Однак все залежить від очікувань замовника, переваг і того, скільки часу потрібно для завершення роботи. Беручи це до уваги, до переваг ручної штукатурки, безумовно, можна віднести той факт, що для її нанесення не потрібно професійне обладнання, а при невеликих площах стін можна впоратися з цим завданням на відмінно. Машинна штукатурка зазвичай призначена для великих поверхонь і економить час. Вибираючи один з методів, необхідно враховувати власні уподобання.