У непростий період пандемії лікарі регулярно роблять поради: як убезпечити себе в такий непростий період і як допомогти організму справлятися з навантаженнями на імунітет. І найкраща порада – це пити більше чистої води.

Важливо не тільки кількість випитої води, але і її якість, склад і чистота, а також питний режим. Перебуваючи на самоізоляції в міській квартирі, можна пити кип'ячену водопровідну воду, якщо у вашому регіоні задовільний зміст водопровідних мереж. Мешканці Києва можуть безбоязно пити воду з крана - вона нешкідлива. Правда, і особливої користі від неї теж не отримати. До речі, чиста вода від компанії eden.com.ua відрізняється збалансованим складом мінералів і мікроелементів. Замовити її можна на https://www.eden.com.ua/ua. Важливо приділити увагу мінеральному складу води, яку п'єте.

Краще, якщо це буде природна вода, насичена мікроелементами, так необхідними організму. В умовах малої рухливості організм може страждати не тільки від зневоднення, а й від запорів, пересихання слизових оболонок, сухості шкіри. ВООЗ рекомендує пити в міру настання спраги. Але важливо не плутати її з голодом і не переїдати.

Японські вчені в період пандемії рекомендують кожні 15 хвилин робити кілька ковтків води, щоб змочувати слизові оболонки і не давати вірусам і бактеріям закріпитися на них.

Вчені з Університету Порту в Португалії досліджували вплив мінеральних вод різного змісту на хронічні захворювання: діабет і порушення обміну речовин, що викликають ожиріння та артеріальну гіпертензія. Спостереження останніх років дали дані, що активні сполуки мінеральних вод допомагають регулювати артеріальний тиск і проблеми в метаболізмі. Але через високого рівня впливу мінеральних вод на організм перед початком їх регулярного вживання необхідно проконсультуватися з лікарем. Це потрібно, щоб не нашкодити організму і лікувати саме проблемні ділянки і наявні захворювання.

Якщо ж захворювання наздогнало, то потрібно забезпечити безперебійне надходження рідини в організм. На допомогу також будуть всілякі зволожувачі повітря, полоскання і промивання пазух носа мінеральної або морською водою, а також інгаляції. Інгаляції з мінеральною водою лікарі рекомендують при сухому кашлі (лужні), при мокрому кашлі, бронхіті і захворюваннях пазух носа: гаймориті і сильному нежиті. Ці природні ліки просто безцінні, особливо для організму, якому потрібна допомога.