Охочих купити автомобіль в Фінляндії як і раніше багато, а все тому, що вибір старих авто в цій країні великий, при цьому їх зовнішній вигляд і технічне утримання набагато краще, ніж у вітчизняних. До того ж автолюбителів і перекупників приваблює порівняно недорогий перегін. Слід правильно оформити угоду, купуючи машину в зоні Євросоюзу, зокрема, у Фінляндії, щоб не отримати розчарування й незаплановані витрати.

В цьому нелегкому питанні вам може допомогти онлайн-біржа «VARTA» – ресурс, де зібрані дані про фізичних осіб та компанії, які займаються пригоном авто в Україну.

Не маючи власних автомобільних брендів, фінляндці побудували декілька заводів, на яких випускають нові автомобілі закордонних виробників. Таким чином, фінляндський автомобільний ринок доволі великий.

Пропозиції в цій області нескладно прослідкувати в мережі Інтернет, до того ж на форумах можна передивитись відгуки людей, які вже придбали автомобіль в цій країні тим чи іншим способом, і обрати відповідний варіант для себе. Існують 3 способи покупки авто з Фінляндії:

  • самостійно відправитися за покупкою;
  • за допомогою посередника;
  • онлайн.

Для того, щоб відвідати Фінляндію, достатньо мати шенгенську візу. Дістатися до Гельсінкі можна швидким (за 2 години з Києва) й відносно недорогим способом – на літаку. Дехто обирає довгу дорогу автобусом.

При виборі такого варіанту покупки транспорту на плечі покупця лягає оформлення всіх документів, дозволів та інших паперів. Ще є один нюанс, який не варто скидати з рахунків, – це володіння англійською мовою не розмовного рівня, а професійно-технічного.

Посередницькі послуги по перегону автомобілів пропонують багато компаній, їх нескладно знайти в інтернеті.

Переваги способу:

  • не потрібно відриватися від своїх повсякденних справ і самостійно розв’язувати логічні проблеми;
  • не потрібно шукати перекладача;
  • не доведеться вдаватися в тонкощі фінляндського автомобільного ринку й способи перегону.

Небезпека при перегоні автомобіля через посередника полягає в можливості обману, тому компанія повинна бути надійною й перевіреною. Відгуки реальних замовників допоможуть визначитися з вибором.

Далі співробітництво складається з обговорення вартості послуг, способів оплати, часу й адреси доставки, а також побажань щодо бажаної моделі авто.

Якщо ви самостійно знайшли модель, яка вам сподобалась, через сайти з продажу авто, тоді посереднику потрібно буде дати контактні дані продавця й уповноважити його здійснити огляд транспортного засобу перед покупкою.

Машину з пробігом купують в приватних осіб або у компаній. Другий варіант більш надійний тим, що компанії, які займаються продажем старих авто, проводять повний техогляд автомобіля.

Переваги перегонки автомобіля через посередника полягають в:

  • економії часу;
  • безпеці – водії, які переганяють машини, є справжніми професіоналами, здатними доставити транспорт без пошкоджень;
  • відсутності рішення можливих неприємних моментів з дорожньою поліцією.

Таким чином, при перегоні автомобіля з Фінляндії варто задуматися про послуги посередника – приватної особи чи компанії. В такому випадку покупець зможе зберегти й свої фінанси, і душевний спокій.