Перед покупкою проектора доведеться вибрати, яка технологія вам більше підходить: DLP (Digital Light Processing) або LCD (Liquid Crystal Display). Ми розповімо, що криється за цими назвами, і допоможемо зробити правильний вибір.

Якщо ви бажаєте придбати проектор xgimi mogo за вигідною ціною, то зробите це ви можете в інтернет-магазині flytechnology.ua!

DLP- і LCD-проектори відрізняються технологією створення зображення. У LCD-проекторі світло лампи за допомогою призми розбивається на промені основних кольорів: зелений, синій і червоний, а потім потрапляє на одну з трьох маленьких рідкокристалічних матриць. ЖК-матриці пропускають світло тільки в точках (пікселях), необхідних для створення зображення, після чого три світлових променя знову об'єднуються і створюють повноцінне зображення.

У DLP-проекторі світло спочатку проходить через обертовий кольоровий фільтр. Після цього він буде направлений мільйоном маленьких рухомих дзеркал і проектується через об'єктив на екран. Завдяки переміщенню дзеркал відповідно до певним кольором, людське око сприймає вже повноцінне зображення, хоча воно сформоване з послідовною проекції картинок в трьох основних кольорах.

Жодну з двох технологій не можна назвати ідеальною. Який проектор буде краще для вас, залежить від того, для чого ви збираєтеся його використовувати.

Перевага LCD-технології полягає в тому, що темні і світлі тони зображення тонко градуюються. Але в той же час максимальна контрастність у них нижче, ніж у проекторів з технологією DLP, тому що зображення не може створюватися повністю без світла.

Технологія DLP дозволяє відвернути маленькі дзеркала в темних ділянках зображення, через що картинка стає по-справжньому чорної, а контрастність, відповідно буде вищою, ніж у LCD. Недоліком DLP-проектора буде те, що картинка складається з окремих зображень основних кольорів. У швидко рухаються може виникнути колірної шлейф, який називають «ефектом веселки».