Сучасні кухні мають унікальний дизайн інтер'єру, але не в кожній кухні є хороша система вентиляції. Саме тому витяжки для кухні – це не данина моді, а необхідність. Перед придбанням варто уважно вивчити всі доступні варіанти і визначитися, яка витяжка краще. Для цього варто порівняти технічні характеристики всіх представлених моделей і вибрати ту, що буде ідеально підходити за ціною і якістю.

Кухонні витяжки відрізняються не тільки дизайном і характеристиками, але і принципом роботи. Вони діляться на такі пристрої:

  • Підвісні;
  • Вбудовувані.

Підвісні витяжки виглядають дуже примітивно, в них встановлений один мотор і одноразовий фільтр. Перевагами цих витяжок є:

  • Легкий монтаж на стіну;
  • Низька вартість, що робить їх доступними широкому колу споживачів;
  • Добре нейтралізують кухонні запахи і затримують пил.

З недоліків підвісних кухонних витяжок можна назвати - необхідність постійно міняти вугільні фільтри і неможливість використовувати такі пристрої на великих кухнях, так як потужність невисока.

Вбудовані моделі зазвичай оснащені висувається частиною панелі для максимального забору повітря. Часто цей вид витяжок монтують в підвісну шафу над варильною панеллю. Переваги таких моделей:

  • Велика робоча поверхня, яка дозволяє якісно очистити повітря навіть у великій кухні;
  • Найчастіше випускаються з двома двигунами, що робить їх могутніше одномоторних аналогів;
  • Багатошарові фільтри з алюмінію максимально вловлюють жир і фракції пилу.

Недоліками є невеликі труднощі при монтажі, так як слід точно врізати дане витяжний пристрій в меблі і вартість, яка на порядок вище, ніж у підвісних витяжок.

Купольні або камінні пристрої мають вигляд конуса. Такі кухонні витяжки кріпляться до стіни або стелі над варильною панеллю. Даний вид досить дорогий, тому його частіше використовують в елітних будинках і квартирах. Всі види витяжок, незалежно від конструкції, допомагають очистити кухонне повітря і не допускають поширення специфічного запаху по всій площі житла.