Для НУШ інклюзивна освіта стала важливою зміною, якої вже давно потребувало українське суспільство. Дітям з особливими потребами потрібно забезпечити рівний доступ до навчання та допомогу в адаптації — це неодмінна ознака сучасного розвиненого суспільства.

Але такі зміни водночас спровокували появу багатьох запитань — у педагогів, батьків та й власне у школярів. Що таке інклюзія в школі та як реалізувати її на практиці? Яким навчальним обладнанням повинні бути забезпечені інклюзивні діти та чим воно відрізняється від обладнання для ІРЦ?

Що таке інклюзивне навчання

Інклюзивна школа — це навчальний заклад, у якому у звичайних класах навчаються також діти, що мають особливі потреби. Замість того, щоб навчатися в спеціалізованих закладах та зростати досить ізольовано від суспільства, вони навчаються у загальних школах та спілкуються з однолітками. Для того, щоб усі учні мали рівні можливості для навчання й отримували достатньо уваги, в таких класах присутні помічники вчителя, що пройшли спеціальну підготовку.

Де купити обладнання для ресурсної кімнати

Як облаштувати простір для інклюзивної освіти — надзвичайно актуальне питання у кожній школі, якої так чи інакше торкнулась освітня реформа.

Більшість труднощів виникають через відсутність досвіду закупівлі специфічного устаткування. Наприклад, спортивне обладнання для ДНЗ купити можна чи не в кожному магазині спорт товарів або дитячих іграшок. А от перелік обладнання для ресурсної кімнати чи перелік корекційного обладнання вже викликає у педагога певні складнощі. Адже більшість із вчителів ніколи не використовували таких навчальних засобів і не розуміються на аспектах їх застосування в навчанні. Чому так сталося? Відповідь проста: раніше діти з особливими потребами навчалися окремо, в спеціалізованих ІРЦ, тож і потреби у цьому не виникало.

Питанням підбору обладнання для створення інклюзивного простору в школі почали займатися спеціалізовані постачальники навчальних товарів (приклад — за посиланням https://b-pro.com.ua/katalog/inklyuzivna-osvita).

Яке корекційне обладнання купити для інклюзії

Перелік обладнання для інклюзивних класів постійно доповнюється спеціалістами Міністерства освіти й науки, адже це ще новий для української школи напрямок.

Актуальний перелік обладнання для інклюзивного навчання досить широкий і містить безліч навчального, корекційного, спортивного та іншого оснащення. Наприклад:

  • дидактичний матеріал для інклюзивного навчання,
  • спеціальні столи для дітей з особливими освітніми потребами,
  • світлове обладнання для ресурсної кімнати,
  • інформаційний стенд з інклюзивної освіти,
  • цифрові головоломки, конструктори (з дерева, металу, пластику, фетру тощо).

Весь цей асортимент можна умовно поділити на 5 великих категорій:

1.       Обладнання для реабілітації і ЛФК

2.       Обладнання для сенсорної інтеграції

3.       Обладнання для анімації та пісочної терапії

4.       Дидактичні матеріали та все для корекційної педагогіки

5.       Інтерактивне обладнання

Навіщо в школі інклюзія

Чи дійсно потрібна інклюзивна освіта в загальноосвітніх школах, та ще й з початкових класів? Це питання досі залишається актуальним і хвилює багатьох. Якою б гостросоціальною не була ця тема, відповідь однозначна: так, інклюзія дуже потрібна. І розпочинати взаємну адаптацію суспільства і дітей з особливими потребами потрібно не просто з першого класу, а ще раніше — з дошкільних навчальних закладів.

Практика зарубіжних колег показує позитивні результати подібних нововведень. Люди з обмеженими можливостями чи особливими потребами можуть почуватися повноцінно лише в інклюзивному суспільстві. А формується такий світогляд саме в дитинстві. Зараз, наприклад, інклюзивна освіта здається незвичною деяким батькам. Але сучасні першокласники в дорослому віці вже зовсім інакше сприйматимуть інклюзію — адже вона завжди була частиною їхнього життя.

Потрібна допомога в оснащенні інклюзивного простору?

Якщо ви плануєте впровадження інклюзивної освіти в школі — потрібно подбати, щоб учні з особливими потребами почувалися комфортно й безпечно. Для цього недостатньо просто закупити за переліком необхідну кількість обладнання для реабілітації та сенсорної інтеграції. Потрібно облаштувати навчальний простір таким чином, щоб усім без винятку дітям було зручно проводити в ньому весь час. А для цього необхідно і придбати спеціальні меблі, допоміжні засоби, сучасну техніку з програмним забезпеченням для інклюзивної освіти.

Щоб швидко та якісно створити такий простір у своїй школі — зверніться до фахівців із відповідним досвідом, наприклад, із спеціалізованого відділу методичної підтримки. Вам допоможуть підібрати навчальне та корекційне обладнання й дидактичні матеріали, щоб полегшити навчальний процес в інклюзивному класі. Додатково можна замовити всю необхідну техніку для школи, інтерактивні навчальні засоби та спеціальні пристрої для оптимізації взаємодії учнів і педагогів. Детальніше — за телефоном (044) 353-33-77!