В сучасному суспільстві важко уявити наше життя без електрики. Освітлення, електроніка, побутова техніка – все це не може функціонувати без електричної енергії. Саме тому, послуги електрика – необхідні усім і кожному. Адже більшість проблем з електрикою вирішити самостійно не є можливим. Правильно виконаний монтаж або ремонт електричного щитка, розеток, проводки, вимикачів – запорука вашої безпеки, а також стабільної роботи побутової техніки.

Далі ми детально розглянемо, чим саме займається електрик і які види робіт може виконувати.

Послуги електрика: загальна інформація

Професія електрика зобов’язує знати не лише теорію, а й мати практичний досвід у цій сфері. Він повинен вміти користуватися різноманітним інструментом і розраховувати рівень навантаження на електропроводку. Адже сьогодні існує велика кількість техніки, що потребує правильного підключення до мережі для подальшого користування. 

Для проведення електромонтажних робіт, спеціалісту варто розрахувати навантаження на проводку. В щитку встановлюються автомати захисту, на основі споживаної потужності електричних приладів. Варто своєчасно змінювати стару проводку, вимикачі, розетки і обов’язково викликати майстра, якщо робота електричної системи викликає у вас сумніви. До чого може призвести неправильний розподіл навантаження на проводку? Коротке замикання, вихід з ладу приладів та навіть пожежі. Тому аби попередити розвиток таких негативних сценаріїв, звертайтесь до досвідчених електриків. І бажано постійно мати справу з одним і тим же спеціалістом. Тоді він буде добре розумітися на нюансах роботи саме вашої електричної системи.

Що входить до послуг електрика?

Професійний та кваліфікований спеціаліст повинен вміти:

  1. Розроблювати проект електромонтажних робіт.
  2. Складати кошторис.
  3. Підключати різноманітні електричні прилади.
  4. Монтувати проводку різного рівня складності.
  5. Проводити демонтажні та монтажні роботи. Сюди входять: штроблення стін з подальшим закладенням швів, створення отворів під вимикачі та розетки, монтаж щитків та інше.
  6. Проводити діагностику електропроводки та знаходити проблемні зони.

Особливості роботи електрика: чому він незамінний

Для виконання робіт, пов’язаних з електрикою потрібен певний інструмент без якого якісний електромонтаж просто неможливий. Якщо ви хочете спробувати самостійно виконати зміну проводки, то будьте готові до суттєвих фінансових витрат. Бо окрім звичайної викрутки, пасатижів, знадобиться велика кількість іншого інструменту. Особливо, якщо мова йде про приховану проводку. Тому, аби уникнути усіх цих труднощів, краще звернутися за допомогою до спеціаліста.

Електрик у своїй роботі використовує спеціальне устаткування. За допомогою нього, він знаходить несправності у проводці. Особливо це важливо, коли місце пошкодження знаходиться від підлоговим покриттям чи штукатуркою. Завдяки використанню певних приладів, не потрібно буде розбирати підлогу чи руйнувати штукатурку по всій лінії проходження проводки. Електрик з легкістю локально виконає ремонт кабелю, розібравши лише невелику ділянку.

Необхідність у послугах професійного електрика виникає при зведенні нового будинку чи при купівлі нової квартири. Якщо в першому випадку необхідно створювати повний проект прокладення проводки, то у другому – детально перевірити правильну роботу вже існуючої системи.

Це ж стосується елементів захисту. Навіть якщо на вашому лічильнику є автоматичний захист, то робота усіх приладів може бути далеко не під повним контролем. Гарний електрик обов’язково порадить встановити додатковий захист на приміщення, якщо на одній проводці будуть працювати бойлер, отеплювальний пристрій та велика кількість побутової техніки

Виклик електрика: що потрібно знати

Для виклику електрика для ремонту електромережі варто звернутися до певної компанії, що надає подібні послуги. Або ж найняти майстра, що працює самостійно. Кожен з варіантів має свої плюси та мінуси. Обов’язково попросіть спеціаліста показати кваліфікаційне посвідчення, аби бути впевненими в його компетенції. Окрім таких серйозних завдань, послуги електрика можуть знадобитись і у більш простих, побутових задачах у квартирі чи будинку.

Викликаючи майстра, будьте готові до того, що потрібно буде придбати певні витратні матеріали: кабелі, проводи, фурнітуру (розетки, вимикачі). Але не купляйте їх заздалегідь. Краще дочекайтесь візиту майстра, який сформує для вас список усього необхідного, порадить гарних виробників.