Дизайн кухні в основному спирається на меблі. Раніше більшість кухонних гарнітурів обладнувалися металевими мийками, які часто не дуже органічно вписувалися в інтер'єр квартири і кухні. З розвитком технологій все більшого поширення стали отримувати різні мийки, виконані зі штучного каменю.

Однак, їх використання далеко не завжди має позитивні відгуки. Розібратися з питанням, як вибрати раковину зі штучного каменю на кухню, допоможе експерти магазину МамаДекор.

Особливості раковин зі штучного каменю

Зовні сучасну мийки зі штучного каменю (https://mamadecor.ua/granite-kitchen-sinks) досить важко відрізнити від натурального, однак, її вартість відрізняється в меншу сторону, причому в рази. Основний компонент, який використовується при виробництві:

 • кам'яна крихта, що становить до 80% від використовуваних матеріалів;
 • композитні речовини до 20%, що зв'язують кам'яну крихту і створюють монолітну конструкцію високої міцності;
 • іноді виробники додають барвники для отримання потрібного відтінку виробу.

Термін експлуатації, а також інші якості мийки повністю залежать від якості матеріалу, який використовує виробник, причому у кожного він свій.

В якості основного матеріалу кам'яної крихти застосовують кілька видів мінеральної породи:

 • Граніт. Гранітна крихта є найкращим варіантом. Раковини, виконані з цього матеріалу часто міцніше аналогічних виробів з натурального каменю. Чим більше в складі міститься гранітної крихти, тим міцніша виходить мийка. Разом з цим елементом виробники можуть додавати кварц.
 • Мармур. Вироби з мармурової крихти або як вказують деякі виробники з літієвого мармуру поступаються в багатьох характеристиках раковин з гранітної крихти. Вони набагато гірше переносять механічний вплив, а також перепад температур. Згодом вони втрачають колір і за ними стає важко доглядати.
 • Акриловий камінь. До складу раковин входить безліч компонентів, такі як поліметилметакрилат, акрилові смоли, гідроксид алюмінію, мінеральні частинки і барвники. Даний вид мийок відрізняється найнижчою ціною серед всіх видів раковин зі штучного каменю і мають масу недоліків при експлуатації.

Переваги мийки зі штучного каменю перед нержавійкою

Використання мийок зі штучного каменю для кухні має ряд позитивних моментів, які збільшують попит на цю продукцію серед жителів нашої країни з кожним роком. Такі раковини мають наступні переваги:

 • Висока міцність. Мийки цього виду відрізняються хорошою стійкість до механічних впливів. Падіння ножа або інших предметів не викликає подряпин на поверхні і не деформує її на відміну від аналогів з нержавійки.
 • Стійкість до перепаду температур. Сучасні технології дозволяють цим виробам витримувати температури від -30 до +180 ºC.
 • Гігієнічність. Склад матеріалів дозволяє створити мийку, в якій будуть відсутні пори, що перешкоджає накопиченню різних речовин у структурі раковини, які могли б завдати шкоди здоров'ю людини. Він також дозволяє уникнути появи неприємного запаху.
 • Стійкість до впливу хімікатів. Дослідження показали здатність цих виробів відмінно переносити вплив будь-якої побутової хімії. Склад раковини ніяк не вступає в реакцію з такими речовинами як аміак, фосфорна і соляна кислота, перекис водню, йод і багато інших.
 • Легкий догляд. Легко і без особливих зусиль відмиваються будь-які забруднення.
 • Термін служби. Раковини зі штучного каменю слугуватимуть більше раковин з нержавійки.
 • Нульова електропровідність. Метал легко проводить струм і можна легко стати жертвою короткого замикання, у разі пошкодження електропроводки, штучний камінь повністю виключає можливість виникнення таких ситуацій.
 • Великий вибір. Незважаючи на те, що вибір металевих мийок дуже широкий, вибір раковин зі штучного каменю набагато більший. Крім різної конструкції, можна підібрати виріб з тим кольором, який найбільш підходить для дизайну приміщення.
 • Рівень шуму. Мийки з металу створюють багато шуму. Вироби зі штучного каменю набагато тихіші, і поглинають більше шумів.

Недоліки

Мийки з штучного каменю крім переваг, мають і ряд недоліків, які також потрібно враховувати перед покупкою:

 • Ціна. Мийки зі штучного каменю коштують дорожче подібних виробів з нержавіючої сталі.
 • Вага. Важка вага мийок з штучного каменю набагато вища ніж металевих варіантів. Це ускладнює їх транспортування і монтаж.
 • Вплив гарячих предметів. Надмірно гарячі предмети можуть залишити на мийці з каменю білий слід. Це відбувається в тих випадках, коли їх температура вище максимальної, яку може перенести виріб. Зазвичай інформація про це міститься в інструкції або на упаковці.
 • Тріщина. При падінні занадто важких предметів на металі утворюються лише вм'ятини, а ось на камені можуть з'явитися серйозні відколи або тріщини.

Одинарна чи подвійна?

Мийки зі штучного каменю можуть мати різну конструкцію. Основна відмінність полягає в кількості чаш. Якщо кухонний гарнітур невеликого розміру, то рекомендують застосовувати раковину з одного хащами.

Існує варіант з додатковим крилом для сушіння посуду, якщо в кухонному гарнітурі відсутній відділ для цієї функції. При наявності сушки в шафці необхідність такого крила відпадає, як і при наявності посудомийної машини.

У великих кухнях можна віддати перевагу варіантам з двома чашами, в одній миють посуд, у другій овочі або фрукти, а також розморожують м'ясо. Коштують такі раковини дорожче, ніж з однією чашею.

Форми і розміри

Різноманітність гарнітурів різної розміру, змушує розробляти безліч моделей різної форми і розміру.

В залежності від форми виділяють:

 • Прямокутні і квадратні. Ці варіанти зустрічаються найбільш часто. Такі моделі мають найбільшу різноманітність дизайнерських рішень. Їх легко монтувати в кухонний гарнітур. У них поміщається велика кількість посуду і продуктів.Круглі. Виглядають оригінально, однак, не такі зручні у використанні. У них івміщується менше посуду. Таких моделей на ринку набагато менше.
 • Кутові. Зустрічаються у вигляді трапецієподібної форми, а також зі округленими кутами. Відмінно підходять для кутових кухонь.
 • Довільна форма. Зазвичай такі виготовляються на замовлення під певні вимоги замовника.