Бажання обзавестися дитиною цілком природно для сімейної пари. Однак не завжди його вдається легко втілити в життя. Іноді жінці досить довго не вдається завагітніти. Якщо спроби не увінчаються успіхом близько року, варто звернутися до лікаря. Безпліддя – досить поширена проблема в Україні. Як показує статистика, кожна шоста пара стикається з труднощами. Причини можуть бути різними. Іноді вони пов'язані з фізичними патологіями, хворобами, інфекціями. У деяких випадках безпліддя виникає внаслідок гормонального збою. До того ж на репродуктивну функцію впливають такі фактори, як екологія, харчування, спосіб життя.

Виліковне чи безпліддя?

Зрозуміло, випадки бувають різні. Однак найчастіше лікарі можуть допомогти вирішити проблему. Важливо пройти обстеження, щоб виявити точну причину. Це дозволить фахівцям розробити оптимальну стратегію лікування безпліддя. Причому перевіритися потрібно не тільки жінці. Нерідко безплідним виявляється чоловік. Потенційному батькові доведеться здати спермограмму і пройти ряд інших тестів, щоб переконатися в здатності продовження роду.

Існують різні способи лікування безпліддя:

  • Медикаментозний. Наприклад, він може бути ефективний при гормональному збої. Після курсу ліків естрогени і тестостерон приходять в норму. Репродуктивна функція організму відновлюється. Також медикаменти прописують в разі імунологічного безпліддя. Це явище, при якому жіночий організм виробляє антитіла по відношенню до конкретного чоловіка. Тобто жінка не може завагітніти тільки від одного певного партнера. Крім цього медикаментозне лікування зазвичай прописується чоловікам.
  • Хірургічне втручання. Іноді безпліддя пов'язане з фізичними патологіями і змінами в організмі. Наприклад, нерідко зустрічається така проблема, як непрохідність маткових труб. Можуть утворитися спайки. Операційне втручання дозволяє відновити репродуктивну функцію.

Де пройти обстеження?

Важливо знайти надійний медичний центр із сучасним обладнанням. Багато українських сімейних пар звертаються в IVMED Родинне Джерело. У штаті працюють досвідчені репродуктологи та гінекологи. Фахівці використовують в роботі передове обладнання. Вони виявлять точну причину безпліддя і підберуть оптимальні методи лікування. Фахівці можуть запропонувати найрізноманітніші рішення проблеми. У тому числі – інноваційні.