Корпорація з Японії Solar Frontier свою розробку «електро-фото-елементи» у вигляді тонкої плівки планує впроваджувати в будівельні матеріали для обладнання дахів і зведення стін будівель. Дослідження й роботи зараз ведуться повним ходом. Фотоелектричні технології в будматеріалах на ринок планують вивести в найближчі рік-два. Першу інноваційну партію сподіваються поставити вже в кінці 2019, так заявив гендиректор компанії Ацухіко Хірано.

Solar Frontier досить велика фірма в Японії, яка підтримала екологічні тенденції з сонячними елементами в будматеріалах, презентовані компанією Tesla ще у 2016 році. Kyocera та Sharp трохи раніше теж приєдналися до «зеленої» програми. До речі, Sharp ще в 2012 році почала випуск вікон, де замість скла встановлювали сонячні панелі напівпрозорого типу.

Чим рішення Solar Frontier відрізняються від пропозицій Tesla?

Технології, що використовує Solar Frontier у виробництві будматеріалів відрізняються від тих, що Tesla застосовує для своєї черепиці. У компанії стверджують, що модулі з фотоелементами мають меншу товщину, виробник замінив елементи зі скла алюмінієвими. Конструкції вийшли надійнішими та легшими, ніж у конкуруючих фірм, вони підходять також і для фасадів будинків.

Еко Електрика - екологічна енергетика майбутнього

Через те, що Solar Frontier хоче об'єднати виробництво на основному заводі в Kunitomi (префектура Міядзакі, Японія), дрібну фабрику на північному сході Японії компанія вирішила закрити, а інші в своїй префектурі, модернізувати.

Ну а поки японські корпорації борються за ринок будматеріалів, «класичні» сонячні електростанції лідирують на ринку альтернативної енергетики. А про ціни, на такі популярні сонячні стації в Україні, читайте тут.