Nissan Leaf – один із найбільш популярних електромобілів у світі. Нещодавно він став доступним і для українців. В комплект до цього автомобілю входить базовий зарядний пристрій, яким зазвичай користуються її власники. Як відомо, він працює від розетки на 220 В. Натомість багато водіїв вже давно користуються зарядним кабелем, що підключається до зарядних станцій та дає змогу зарядити електромобіль в два рази швидше, ніж звичайний пристрій.

Власникам моделі Nissan Leaf рекомендується придбати кабелі для зарядних станцій з роз'ємами Mennekes Type-2. Саме таким типом роз'ємів обладнано більшість зарядних станцій, які є на території України.

Найновіші електромобілі Nissan Leaf, які представлені в продажі на території України – це моделі до 2018 року випуску з однофазним портом Type1. Найкращим варіантом для них стане кабель Type2 - Type1.
Деяким українцям пощастило стати власниками нової моделі, яка була випущена в 2018 році та завезена з Європи. Такий електромобіль обладнаний портом Type2. Для нього підійде кабель типу Type2 - Type2.

На що звернути увагу при виборі кабелю для зарядки Ніссан Ліф?

Обираючи зарядний кабель для Nissan Leaf важливо враховувати наступні деталі:
1. Довжина кабелю. Вона повинна бути не меншою, ніж 4 метри. В продажі представлені дешевші варіанти, довжина яких зазвичай не перевищує 3 метрів. Вони дуже непрактичні. Часто місця для паркування електромобілів займають власники автівок, обладнаних ДВЗ, і тоді дотягнутися до зарядних станцій стає дуже проблематично.

2. Матеріал кабелю. Дешеві зарядні кабелі виготовляються із неякісного матеріалу. Під дією прямих сонячних променів вони тріскаються, висихають та стають небезпечними для використання. Саме тому не варто економити на зарядному кабелі. Потрібно обирати надійний виріб, зроблений з якісного матеріалу.

3. Конектори. Деякі власники Ніссан Ліф скаржаться на те, що в штекері відпадають направляючі контактів. Через це перестає працювати кабель та блокується зарядна станція. Причина - в поганій якості кабелю, який купується по низькій ціні. Щоб уникнути подібної проблеми, необхідно обирати німецьку продукцію від компаній Phoenix Contact, LAPP або Mennekes. Більш доступний за ціною варіант – це зарядні кабелі Octa чи EcoFactor. Це перевірена часом якісна продукція.