Харчування відіграє велику в житті людини, їжа дає нам сили. Звичайно, краще знати, що таке дієтичне харчування детальніше і дотримуватися його протягом усього життя. Якщо у людини міцне здоров'я, це не означає, що вона може харчуватися тільки фаст фудом і грішити нерегулярністю Такий темп може підірвати навіть спочатку міцне здоров'я і травну систему.

Дієтичне харчування використовується не тільки для того, щоб схуднути. Навпаки, деякі його різновиди спрямовані на набір маси. Але основна мета - це здоровий спосіб життя, насичення тіла усіма корисними вітамінами та елементами, правильне співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Те, що ми їмо повинно допомагати нашому організму справлятися зі стресовими ситуаціями, хворобою і втомою, а ніяк не навпаки. Саме тому будь-який санаторій пропонує своїм гостям дієтичне харчування. Адже в подібному закладі люди оздоровлюють свій організм і йому необхідні сили для відновлення. При цьому, якщо ви купили путівку в санаторій, де лікують суглоби - це не означає, що можна їсти жирне і смажене.

Чимале значення має спосіб, яким обробляють продукти. Наприклад, котлета може мати однакове наповнення, але бути по різному приготовлена. Смажена не вписується в рамки санаторного лікування, а ось приготована на пару або в духовці - цілком. Що стосується перших страв, то вони не повинні містити смажені овочі, цибулю і моркву злегка тушкують у воді і маслі або додають відразу в бульйон.

Отже, дієтичне харчування на курорті варто вашої уваги. Які варіанти вам може запропонувати практично будь-який санаторій?

  • стіл номер 5. Дуже поширений в медичних колах і призначається пацієнтам, яким ставлять такі діагнози як: гастрит, хвороба жовчовивідних шляхів, камені в жовчному, панкреатит і т.д.

  • дієтичне харчування або стіл № 1. Так харчуються пацієнти з виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки, при деяких видах гастриту

  • № 6. При панкреатиті в хронічній формі

  • № 9. При цукровому діабеті

  • № 8 - при ожирінні.

Насправді столів набагато більше і немає сенсу перераховувати кожен. Коли ви приїжджаєте в санаторій, то основним завданням персоналу є ваше оздоровлення. Лікарі враховують супутні захворювання і повинні підібрати дієтичне харчування згідно з багатьма факторами. Санаторій "Борисфен" залучив до розробки меню провідних дієтологів. Тут лікують хвороби опроно-рухової системи, серця і судин, а також опорно-рухового апарату. Для повного одужання і поліпшення якості життя пацієнтів вони повинні отримувати абсолютно всі необхідні поживні речовини.