КартопляКартопля - одна з найпопулярніших культур для вирощування в городі. Фермери і дачники висаджують різні сорти цього овоча. Один з найпопулярніших - «Рів'єра».

Переваги сорту

Можна навести чимало аргументів на користь вирощування картоплі «Рів'єра»:

  • висока товарність бульб (більше 90%);
  • відмінні смакові якості;
  • невибагливість у догляді;
  • жаростійкість;
  • стійкість до хвороб;
  • тривалість зберігання;
  • велика кількість бульб в гнізді (5-12);
  • висока врожайність (приблизно 450 центнера на гектар припадає в кінці вегетації, в південний районах можна отримати відразу 2 врожаю);
  • лежкість бульб (більше 90%).

Сорт картоплі можна вирощувати під плівкою, якщо виникає така необхідність. До того ж «Рів'єра» підходить для отримання раннього врожаю. Самий скоростиглий сорт дозріває приблизно за пару місяців.

Де купити?

Замовити картоплю сорту «Рів'єра» можна на сайті Agrico. Компанія готова  запропонувати їх в будь-якій кількості. З нею співпрацюють багато дачників і великі фермерств. Коштує насіннєва картопля рів'єра від Агріко помірно. Дізнатися детальніше можна на сайті компанії. Тут же ви зможете оформити замовлення на потрібну кількість клубней.

Особливості посадки

Висаджувати картоплю даного сорту рекомендується в супіщаний грунт. Підійдуть також ретельно оброблені суглинки. Важкого ґрунту варто уникати. До того ж потрібно попередньо очистити територію від бур'янів і удобрити. Приймайте до уваги, що на одну і ту ж ділянку щорічно садити картоплю не можна. Потрібна перерва в три або навіть чотири роки.

Проводити посадку рекомендується в травні. Оптимальна температура ґрунту - 10 градусів.

Для того щоб забезпечити хороший урожай, рекомендується відповідально підійти до догляду за культурою. Боронування потрібно проводити пару раз до сходів, і двічі після.

Картоплю треба підгортати. Дочекайтеся, поки стебла піднімаються приблизно на 15 см. Потім можна використовувати мотику. Друге підгортання проводиться через пару тижнів.

Прополювати посадки теж необхідно. Причому робити це бажано регулярно. Після проведення процедури фермери рекомендують рихлити ґрунт.

Полив виконується з урахуванням стану рослин і ґрунту. Якщо листя на бадиллі починають в'янути, а грунт сухий на глибині 5 см, використовуйте воду.

Підживлення здатна істотно підвищити врожайність. Фермери і дачники використовують мінеральні добрива. Підійде для підгодівлі зола. Удобрювати грунт слід в процесі підгортання.

З азотними добривами потрібно бути обережнішим. Внесення на пізніх термінах провокує зростання бадилля. Це ускладнить догляд і, навпаки, знизить врожайність. Краще не ризикувати і взагалі відмовитися від такої підгодівлі.

При правильному підході кущі картоплі виходять високими, з великими листками і стеблами, потужною кореневою системою.