Вітчизняні школярі ведуть боротьбу за відвідування їх школи полярниками, що проводили зимівлю на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Не так давно портал «Всеосвита» розміщував інформацію про конкурс, який проводився Національним Антарктичним науковим центром, за участю МОН. Захід називався "Запроси полярника до себе" і зібрав понад двісті запрошень від школярів з усіх куточків країни. Зі шкіл Києва прийшло більше 90 листів. Інші міста України надіслали набагато менше запрошень.

У цьому конкурсі брали участь школи Києва, Харкова, Черкас, Одеси, Білої Церкви, Житомира та Львова. У кожному з цих міст журі обирає по три навчальні заклади. Полярники саме їх і відвідували.

Цікаво, що листи від учнів приходили навіть з міст, що не були офіційно оголошені учасниками конкурсу. Наприклад зверталися з пропозиціями хлопці з Полтави, Умані, Херсона, Запоріжжя та інших міст нашої країни. Були навіть звернення з прифронтових сіл і міст.

За обіцянками кураторів зустрічі все це в подальшому буде враховуватися для того, щоб зустрітися з полярниками могли школярі практично з будь-якого українського міста.

Хлопці звуть до себе в гості полярних дослідників написаними від руки листами, а також малюнками, відео-і аудіозверненнями. Члени журі уважно і всебічно вивчають отримані звернення протягом декількох наступних тижнів. Все це для того, щоб вже 30 листопада стали точно відомі переможці цієї акції.

Слово координатору акції, співробітнику антарктичного центру Олександру Савицькому.

"Ми відчуваємо величезну подяку до всіх, хто допомагав дітям втілювати в реальність їхню мрію. Спасибі і самим школярам, і їх батькам, і вчителям шкіл. Ми прагнемо максимально наситити кожну зустріч цінною інформацією, дати хлопцям багато нового і корисного, відповісти на всі питання, які у них з'являються. Ми запросимо в школи якомога більше людей, що перезимували на станції "Академік Вернадський", всіх хто працював у складних полярних умовах і тих, хто цю роботу організовував. Сподіваємося, що ці зустрічі будуть максимально корисні хлопцям, відкриють їм багато нових знань і допоможуть визначитися з професією в майбутньому».

Організатори конкурсу стверджують, що вони відкрили вибирають з усієї маси звернень самі творчі, написані з кращою логікою викладу і мають неординарну мотивацію.

Полярні дослідники відвідають навчальні заклади, які стануть переможцями цієї акції. Вони покажуть фотографії полярних зимівель, розкажуть реальні історії з життя і роботи людей в умовах Антарктики. Дітлахам буде представлена цікава розповідь про антарктичну флору і фауну, фотографії тварин Антарктиди, все, що вражає своєю незвичністю. Крім того, переможців акції чекають також додаткові нагороди. Що саме — нехай це стане несподіваним та приємним сюрпризом для них!

Источник https://vseosvita.ua/news