Ми пропонуємо Вам познайомитись з сучасними піснями, в основі яких лежать віршовані твори відомих поетів України.

Поезія – це безмовно найбільша та унікальна цінність кожної нації. Ми маємо пишатися неймовірними поетичними доробками наших поетів, які ставили українське милозвучне слово на вищі шаблі мистецтва та розкривали його вроду та глибінь. Однак постає питання, чи може написане більше 100 років тому зацікавити сучасного українця? Спостерігаючи за дітьми, дуже часто ми можемо побачити, що навіть звичайне завчання віршів у школі стає для них справжнім випробуванням, не говорячи вже про цікавість до творів.

Однак, останніми роками спостерігається тенденція серед сучасних виконавців та музикантів повертатися до витоків української поезій, і ось вже, гуляючи містом, ми чуємо такі знайомі для нас вірші, але вже покладені на музику. Вони доповнюють один одного, слова чіпляють душу, а музика змушує відчувати їх по-новому.

Ми пропонуємо ознайомитись з добіркою сучасних оброблених українських пісень, в яких Ви впізнаєте вірші таких відомих українських поетів – Павла Тичини, Ліни Костенко, Василя Стуса, Василя Симоненко, Івана Франка.

1. Пісня Brutto - «Вечірнє сонце» (за словами Ліни Костенко).

За словами поезії Ліни Костенко «Вечірнє сонце» білоруським гуртом Brutto була записана пісня у грудні 2015. Кліп на її виконання одразу набув шаленої популярності і вже за перший день набрав понад 6 тисяч переглядів.

2. Kozak System – «Не моя» (за словами Василя Симоненка).

Вірш українського поета Василя Симоненка «Не моя» одразу припав гурту до снаги. Проте, під час створення музичної композиції, він виявився занадто коротким для написання пісні, тому вирішено було звернутися до письменників, які і створи другий куплет для хлопців.

3. Сестри Тельнюк – «Арфами, арфами» (за словами Павла Тичини)

Леся та Галина Тельнюк, більш відомі як дует «Сестри Тельнюк» ще в далекі 90-ті записували пісні, використовуючи слова віршів відомих українських поетів. У той час їх навіть називали представницями високої поезії та музики на теренах українського пісенного простору. Вони і сьогодні створюють свою музику та користуються популярністю серед українських слухачів. Серед доробок співачок пісні, записані на вірші П. Тичини, В. Стуса, Т. Шевченка, О. Забужко та інші.

4. Сергій Василюк – «У цьому полі синьому як льон» (за словами Василя Стуса)

Сергій Василюк, який є вокалістом гурту «Тінь сонця», дуже емоційно та натхненно передає ідею вірша поета-шестидесятника Василя Стуса. Цікавою є інтерпретація саме у стилі рок-музики.

5. Один в каное – «Човен» (за словами Івана Франка)

У творчості Івана Франка можна часто зустріти символічне використання водних символів. Саме це і привернуло увагу українського гурту «Один в каное» і згодом знайшло відображення в їх пісні. Це сталося на фестивалі «Франко Фест», а так як назва вірша мала зі звучність із назвою гурту, вибір був очевидним. Сучасна версія пісні дуже сподобалась слухачам.

Джерело: https://vseosvita.ua/library/urok-pozaklasnogo-citanna-virsi-ukrainskih-poetiv-54768.html