В зв’язку з нестабільністю цін на газ, багато сімей переходять на альтернативні джерела опалення. Одним із доступних варіантів є твердопаливне обладнання, а саме метталеві або чугунные печи для дома. Які в них переваги і на що потрібно орієнтуватись вибираючи такий агрегат?

По-перше, металеві печі мають традиційно високий ККД, і за допомогою одного потужного приладу, Ви зможете обігріти одразу декілька кімнат, що допоможе зекономити витрати на обігрів. По-друге, такі пристрої можна встановлювати навіть в таких місцях, де іноді нема можливості підключити традиційну систему опалення (дачі, заміські будинки, тощо). По-третє, такі прилади дуже легкі в установці, і мають гарний естетичний вигляд. Ну хто відмовиться посидіти холодним зимнім вечором біля печі і послухати тріскотіння палаючих дров.

На що потрібно орієнтуватись у виборі такого типу пристрою?

В першу чергу потрібно вирішити з якою ціллю в подальшому Ви використовуватимете прилад.

Традиційна опалювальна піч підійде, якщо Вам необхідно обігріти порівняно невелику площу. В якості матеріалу може бути використаний чавун або сталь. Обидва види мають певні особливості, від сталевої печі, наприклад іде м’яке, приємне тепло, на відміну від чавунних, де воно більш різке; чавунні менше піддаються деформації, а сталеві існують в ширшому асортименті. Двері в печей можуть бути суцільні та зі склінням. Площа скла може бути різною: у звичайних камінів вона невелика, але якщо ви хочете створити атмосферу відкритого вогнища, то для Вас підійде піч-камін. ЇЇ особливість закладається в тому, що вона створена у стилі каміну, тобто може мати велике скло в дверцях, та навіть додаткове скло з боків. Перераховані вище види печей не підійдуть для обігріву величезних площ. Для цього ідеально підійде піч з водним або повітряним контуром.

Печи с водяным отоплением використовуються для обігріву цілого будинку. Звичайна на вигляд піч, може поєднувати в собі цілу опалювальну систему. За рахунок горіння паливних ресурсів вона нагріває приміщення, в якому знаходиться, а за рахунок нагрівання, а за рахунок нагрівання води, яка знаходиться в спеціальному баку, або в середині стінок нагріваються радіатори в інших кімнатах.

Піч з системою повітряного опалення потребує розведення системи труб до всіх кімнат. Через труби природним методом або за допомогою вентиляторів, прогріте повітря потрапляє в інші приміщення, забезпечуючи рівномірний обігрів будинку.

Сподіваємось, що прочитавши дану статтю, Вам стане легше обрати для себе бажаний пристрій, який відповідатиме вашим смакам та особливостям вашої оселі.