Українські сувеніри від folkmart.ua

Українська розпис: від козацької зброї до дизайнерських суконь

Візитною карткою України у всьому світі вважається вишиванка .. Але це далеко не все, чим може пишатися Україна. Нехай у нас немає своєї Ейфелевої вежі або текіли з лаймом. Зате є самобутнє мистецтво - розпис. Українські сувеніри з розписом в народному стилі - не тільки вдалий подарунок іноземному гостю, але і ефектне доповнення до сучасного інтер'єру.

Фантастичні сюжети на яскравих квіткових полотнах ... Рослинні мотиви, які гармонійно переплітаються із зображенням бравих козаків і гарненьких дівчат. Різноманітність сюжетних і колірних рішень захоплює дух і змушує годинами милуватися шедеврами народного малярства. Не дивно, що в 2013 році петриківський розпис була внесена до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Багато експертів вважають: українська розпис самобутня і повністю потрапляє в сучасні тренди.

 

Яскраві орнаменти - must-have XVII століття

Українські сувеніри від folkmart.ua

Як тонко відтворити коливання квітки на вітрі, як передати помахи пташиних крил і гармонійно поєднати всі відтінки - українські художники знають про це не з чуток. Кілька століть тому яскравими орнаментами розписувався кожен будинок. Господарів, які прикрашали свою хату, вважали негідними навіть вітання. Також петриківський розпис служила в якості оберега для зброї запорізьких козаків.

Основним елементом орнаменту був квітка, що втілює буйство природи. Айстри, півонії, мальви, польові квіти і навіть вигадані народними майстрами рослини прикрашали стіни і посуд, створюючи особливий, надихаючий світ.

Сьогодні петриківський розпис і прикрашені нею українські сувеніри представлені у всьому світі: від посольств України в різних країнах до університетів і культурно-наукових інституцій в найбільших зарубіжних містах.

 

Сучасне мистецтво + українські традиції

Петриківський розпис від folkmart.ua

Сучасні художники, дизайнери, модельєри апелюють до національних багатств в своїх роботах і судженнях. Вони впевнені - в народних візерунках закладений код нації. Розпис використовується всюди: від інтер'єру до посуду. Меблі, одяг, кухонне приладдя - сучасне мистецтво гармонійно переплітається з давніми традиціями нашого краю.

Майстри продовжують багатовікове справу, розмальовуючи культовим орнаментом тарілки і чашки, миски і глечики. Яскраві приклади: українська майстерня Manna ceramics і Brocca D'oro. Золотий Глечик. Кожен елемент в наборі виготовляється вручну, а тому є унікальним, зі своїм неповторним малюнком.

Купити українські сувеніри з петриківським розписом теж не складає труднощів. Від шкатулок і свічників до дзвіночків і прикрас з натурального дерева - рослинні орнаменти наших предків впевнено розташовуються на безлічі речей, які оточують нас в XXI столітті.

Якщо художники створюють візерунки на твердих поверхнях, то модельєри переносять їх на тканину. Здається дивним, але народний розпис дуже легко стає елементом сучасного одягу. Тепер можна купити не тільки вишиванку, а й плаття або чоловічу сорочку, прикрашену квітами і птахами.

 

Українське житло = український дух

Петриківський розпис від folkmart.ua

Експерти впевнені: житло має бути обставлено по-українськи. Тільки тоді там зародиться український дух і відновиться міцний зв'язок з рідною землею.

Обставити будинок творами народних майстрів легко - достатньо купити сувеніри і скуштувати створити унікальний інтер'єр у традиційному стилі. А гармонійним доповненням до трендового образу стануть браслети, сережки та брошки, прикрашені петриківським розписом.