В Україні почали застосовувати заокруглення сум під час розрахунків готівкою

Фото: bank.gov.ua

З 1 липня підприємства торгівлі та сфери послуг у випадку відсутності монет дрібних номіналів проводять заокруглення загальних у чеку.

— Національний банк України упевнений, що правила заокруглення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків. Застосування правил заокруглення спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік, — повідомив директор Департаменту грошового обігу Нацбанку України Віктор Зайвенко.

Такий ефект вдасться досягти завдяки припиненню з 1 липня карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, уведені в обіг раніше, і надалі  використовуватимуться як засіб платежу. НБУ не вилучатиме з обігу ці монети, вони перебуватимуть в обігу необмежений час до окремого рішення Правління Національного банку.

Заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку.

Заокруглення відбуватиметься за такими математичними правилами:

1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

2) сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Читайте також: МОН відкрило «гарячу лінію» щодо вступної кампанії-2018 (номери).