• Головна
  • Із черкаської тюрми на свободу вийшов в'язень-волонтер
14:03, 16 жовтня 2015 р.

Із черкаської тюрми на свободу вийшов в'язень-волонтер

Четверо черкащан було помилувано згідно з указом Президента України від 5 жовтня.

27-річний Костянтин Ходаковський уперше потрапив до колонії, коли йому було 15-ть. Хлопець із друзями «виставили хату» відомого високопосадовця. У числі викрадених речей був старовинний колекційний ніж. Пізніше цим ножем убили людину, пишуть Вечірні Черкаси.

- Нас почали викликати як свідків. А за два роки вісім місяців в суді було змінено покази. Вказали, що ніж спеціально подарували для того, щоб ним убили людину, знаючи про це. Нам оголосили підозру за співучасть у вбивстві. У Харкові майже три роки відсидів, і за те, що тричі відмовився помити підлогу у коридорі дільниці посиленого контролю, пред’явили 391 статтю і в цьому побачили кримінал. За це хотіли накинути ще три роки, але суддя дав рік. Внутрішні порядки подавляли. Не було сил терпіти моральний тиск, – розповів Костянтин.

За 12 років Костянтин пройшов тернистий шлях колоній і тюрем: Житомирська, Хмельницька області, Рівне, Львів, Дніпропетровськ, Харків.

Ділиться болючими спогадами, як сидів за непослух у карцері і не раз, як терпів образи і побої, заробляючи ще більший строк. У карцері хлопець провів із 12-ти загальних років половину.

- Кості, за час відсидки, накинули два роки за «злісну непокору тюремній адміністрації». Костя був надто незручним для тюремних адміністрацій. Бо не мовчав. Писав скарги, подавав апеляції, звертався в десятки різних інстанцій, – написав на своїй сторінці й Фейсбук волонтер «Народного тилу» Роман Синіцин.

Хлопець не мирився з роллю жертви в тюрмі, постійними приниженнями й побоями і подав позов до Європейського суду з прав людини. І виграв його, отримавши 25 тисяч євро компенсації за порушення прав людини.

І майже всі їх витратив на армію.

Останні шість років провів у Старобабанівській колонії. У Черкасах відчув разючу різницю з попередніми колоніями. Говорить, «що з ув’язненими спілкуються психологи, показують, що ти - людина-особистість і відносяться як до людей». Маючи кохану дівчину, через відсидку у карцері йому відмовляли у розписі.

- В Старобабанівську колонію я приїхав уночі, зранку подав заяву, а через 20 днів нас розписали, – говорить Костя.

Він – щасливий, бо має кохану дружину й двох донечок.

Костянтин ще з часів Майдану контактує з військовими, уточнює потреби, збирає кошти. Говорить, що на цю справу його «підсадила» дружина. З камери, за активної підтримки його дружини, зумів організувати закупівлю найнеобхіднішого для бійців – тепловізорів, касок, бронежилетів, автомобілів, прицілів, комплектів форми. Вона ж та волонтери все це возять до військових частин. Частину коштів хлопець заробляє, продаючи на аукціонах футболки відомих футболістів, які йому передає гравець ФК «Дніпро» Роман Зозуля. За виручені кошти купують тепловізори, реанімобілі, комплекти одягу. Так, востаннє за одну футболку в Нью-Йорку купили 150 комплектів форми для бійців.   
Волонтери, через яких Костя передавав допомогу армії, направили звернення до Президента з проханням помилувати йогоПотрібна була заява від засудженого і після кількох відмов хлопець її таки написав. Волонтери, журналісти   подавали прохання й агітували людей підписати електронну петицію в підтримку ув’язненого КостянтинаКостя мав видіти до 2018 року, але 8 жовтня вийшов на свободу.

- Коли почали створюватися асоціації, мене як волонтера почали запрошувати в Міністерство оборони, Адміністрацію президента. А я постійно відмовлявся… Тому довелося говорити про себе відкрито. Рік тому волонтери дізналися, що я сиджу у тюрмі, – говорить Костянтин.

Свою благородну місію Костя разом із дружиною продовжує і на волі. А минулої суботи – з корабля на бал – узяв участь у робочій нараді волонтерів, які координуватимуть роботу Центрів допомоги учасникам антитерористичної операції у регіонах УкраїниПевні, Костянтин Ходаковський не збавить своєї активності. Тепер у нього для цього більше можливостей.

За інформацією заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби в Черкаській області, полковника внутрішньої служби Андрія Стрижова, з Черкаської виправної колонії помилувано дві особи, з Уманської виправної колонії – одну засуджену, зі Старобабанівської виправної колонії вийшов один ув’язнений. За словами Андрія Стрижова, усього з початку 2015 року амністовано восьмеро осіб. Минулих років жодного помилуваного Президентом не було, повідомили в управлінні Державної пенітенціарної служби області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...