• Головна
  • На сцені Черкаської "драми" - "Двоє на гойдалці"
15:03, 26 листопада 2009 р.

На сцені Черкаської "драми" - "Двоє на гойдалці"

У Черкаській "драмі" - прем`єра спектаклю за мотивами п`єси Уільяма Гібсона "Двоє на гойдалці"

Незабаром на сцені нашого «драму» побачимо Джеррі та Гітель. Прем'єра спектаклю “Двоє” за мотивами п'єси Уїльяма Гібсона “Двоє на гойдалці” відбудеться в неділю, 29 листопада. На цей показ уже продали всі квитки. Все буде дуже інтимно — лише сто глядачів і двоє акторів на сцені. Проте працюють над виставою дві пари — Сергій Бобров і Віра Климковецька та Олесь Павлютін і Оксана Блащук. Зараз репетиції тривають із одинадцятої ранку до дев'ятої-десятої години вечора. Режисер — Ігор Матіїв із Івано-Франківська. Про свої враження від майбутнього спектаклю “Провінції” розповів виконавець головної ролі Сергій Бобров.
- З Матіївим цікаво працювати. Він вибрав цей спектакль і приїхав до нас зі своїми ідеями. Це психологічно складна річ. Не сюрреалізм, не абстракція, а реалістичний психологічний театр. Це не Жолдак. У мене подібних ролей мало. Остання такого плану – це "Сад Гетсиманський". Зараз усе простіше, бо йдеться лише про особисті стосунки і немає якихось соціальних речей.
- Не страшно, що не втримаєте увагу глядача впродовж трьох годин?
- Так, це складно. Ми навіть хотіли два антракти зробити, але потім передумали. Складно передати всі психологічні нюанси, людську невпевненість... З іншого боку, це серіальна тема, і людям завжди цікаво дивитися на те, що відбувається з іншими людьми в реальності: немає жодних абстракцій, ніхто не бігає, унітази не падають, ніхто не матюкається. Є лише звичайні люди і їхні проблеми. Я думаю, що має бути цікаво. Тим паче, що головна ідея вистави - люди мають допомагати одне одному. Бо сьогодні всі якось збайдужіли.
- Якісь зміни вносили в текст п'єси?
- Так. П'єса дуже складна. Грає лише двоє акторів, а тексту – ось, кілограм цілий. Тому ми багато шматків викинули. Крім того, у нас буде ще один персонаж, якого в п'єсі немає. Це — Тесс, колишня дружина Джеррі. Так сталося, що її гратиме Анжеліна Іванова — моя колишня дружина. Тобто, моя колишня дружина в житті буде колишньою дружиною на сцені.
- Вона погодилася?
- А що тут такого? Ми ж професіонали. Робота – це робота, а особисті стосунки – це особисті стосунки. Буде відеоряд, і Тесс з'являтиметься на екрані. У мене є навіть сцена, де вона на екрані говорить, а я говорю з нею.

- А якими будуть декорації, якщо не секрет?
- Їх робить художник із київського театру "Дах". Там не буде якихось павільйонів, чи чогось грандіозного. Кімната Джеррі, кімната Гітель і все. Такий собі мінімалізм.
- Як щодо музичного оформлення? Ви як музикант допомагаєте добирати музику для спектаклю?
- Просто приношу музику, яка, на мою думку, може підійти - якісь музичні фрагменти, композиції. Цікаво, бо п'єса написана у 1958 році. А це блюз, рок-н-рол, джаз, інструменталка... Матеріал просто шикарний, витоки найкращої музики. Коли риємося у цьому всьому, то просто очі розбігаються: і те хочеться, і те хочеться... Але деякі пісні дуже небезпечно брати, бо вони самі по собі несуть емоційне навантаження.
- Кількома словами для тих, хто не читав: про що п'єса?
- Двоє людей у великому місті, де всім начхати одне на одного. Він — адвокат, який любить гуляти по мостах. Його кинула дружина, і в нього є вибір — почати життя спочатку чи стрибнути з мосту. Вона — танцівниця, у якої в житті багато чоловіків. І ось вони починають жити разом. Там є інтрига. Всього не хочу розповідати.
- З котрою із актрис вам комфортніше грати?
- Віра два тижні хворіла, і ми, переважно, проводили репетиції із Оксаною Блащук. Після вистав Жолдака, зрозуміло, що мені простіше з Ксюшею грати. З Вірою уже інша психофізика. Коли починали з нею грати, то відчував, що мене трохи тягне "Войцек". Зрозуміло, що відразу важко здійснити цей перехід. Тому зараз із Ксюшею мені якось комфортніше. Тим паче, що я з нею взагалі не працював. Це наша перша дуетна робота. Досі ми не пересікалися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...