• Головна
  • Замість райрад у Черкасах з'являться адміністрації?
08:50, 26 листопада 2009 р.

Замість райрад у Черкасах з'являться адміністрації?

Черкаська міськрада минулого тижня спробувала, так би мовити, вскочити в останній вагон і ліквідувати, точніше не утворити існуючі Соснівську й Придніпровську райради обласного центру. Цікаво, що рішення ухвалювалося саме в період відряджень голів обох рад. Однак рішення ради, можливо, таки оскаржуватимуть в судах.

Незважаючи на протести окремих депутатів, "за" проголосували 37 депутатів, "проти" – п'ять. Порушення процедури й регламенту ради міська влада пояснила тим, що рішення треба ухвалювати до 30 листопада, тобто за півроку до місцевих виборів. Щоправда, про те, чому досі системно і без гарячки не працювали над цим – не йшлося.

Відповідно до рішення ради від 19 листопада, райради допрацьовують до 30 травня 2010 року, а наступні – не обираються.

Міський голова Сергій Одарич аргументував своє рішення тим, що райради дублюють повноваження міської ради і ні на що не впливають. А також тим, що на утримання апарату районної ради витрачаються великі кошти. За його словами, місто зекономить на ліквідації рад 7-8 млн грн. і скоротить до 80 чиновників.

Тим часом присутній на сесії депутат облради й заступник голови Придніпровської райради Михайло Мушієк, хоч і не вдався до блокувань трибун та весь час усміхався, заявив про "бєспрєдєл" і беззаконня. На його думку, тільки провівши референдум з питання, чи потрібні громаді міста ради, можна було ухвалювати таке рішення.

Зі свого боку, заступник голови Соснівської райради Олександр Русін повідомив "Прес-Центру", що протягом 12 років було багато "намагань незаконно ліквідувати Соснівську й Придніпровську райради". Він нагадав про постанову Соснівського райсуду Черкас від 13 лютого 2007 року, а також ухвалу Київського адміністративного апеляційного суду від 15 січня 2008 року та ухвалу Вищого адміністративного суду України від 23 грудня 2008 року. Вони визнали таке ж рішення міськради у 2005 році незаконним.

За його словами, в законі про місцеве самоврядування в Україні і в його прикінцевих положеннях йдеться про "утворення або неутворення" тільки нових районних у містах рад. "Абсурдність рішення полягає в тому, що неможливо не утворювати вже утворені ради", – говорить Олександр Русін.

Аргументація про якесь дублювання функцій і відсутність будь-якого впливу райрад, на думку їх представників, безглузда, оскільки саме міська рада надає повноваження радам. А черкаська міська влада зробила все, щоб обмежити їхні повноваження виключно до соціальної сфери.

"Міській владі чомусь не подобається, що є ще депутати райрад. Але чим вони заважають? Грошей з Держбюджету вони не отримують. Люди розв'язують конкретні проблеми територіальної громади на своїх дільницях. За минулий рік ми отримали більше тисячі звернень і 73% з цих проблем і звернень депутати успішно розв'язали. Люди нам самі кажуть, що в міській раді не можуть вирішити цих питань", – переконує в необхідності існування рад заступник Соснівської райради.

А позицію мера пояснюють небажанням порозумітися: "Коли мер був обраний, ми запропонували співпрацю, а він лише заявив, що "в мене в програмі написано, що я ліквідую райони, і я їх ліквідую".

Тим часом міський голова посилається на досвід Ужгорода, Хмельницького, Тернополя тощо, а цього року – Вінниці, яка останньою ухвалила рішення про неутворення райрад у місті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...