• Головна
  • У черкаських селах шукатимуть "чужого"
14:33, 26 листопада 2009 р.

У черкаських селах шукатимуть "чужого"

Запровадити програму "Чужий у селі" черкаські правоохоронці вирішили через те, що кількість шахрайств, особливо в сільській місцевості, цього року значно зросла.

– Люди, особливо старенькі, попри всі перестороги все ж довіряють незнайомцям свої гроші, – коментує заступник начальника Управління карного розшуку ГУ МВС України в Черкаській області Олександр Козубенко. – В Умані дві жінки, назвавшись працівницями соцзабезу, пограбували подружжя. Шахрайки повідомили 82-річному господарю, що проводиться заміна грошових банкнот. І щоб пенсіонери не втратили своїх грошей, спочатку таку заміну проведуть для них. "Соцпрацівниці" перерахували усі старі купюри, які мало подружжя, та заклеїли їх у конверти. Стареньким заборонили відкривати конверти, мовляв, через декілька днів вони повернуться і замінять купюри на нові. Проте, відчувши щось недобре, господарі все ж відкрили конверти. А там замість грошей лежали папірці.

– На вигляд жінкам було років 25-30. Гарно одягнені. Одна показала документи і сказала, що її звуть Порошенко Галина, – розповідає постраждала. – Я не повірила їм, тому вийшла з веранди, а чоловік залишився. Коли з'ясувалось, що наші заощадження вкрали, ми були шоковані. Адже гроші збирали на власні похорони протягом тридцяти років. Відкладали по півпенсії і кожну зайву копійчину. За цей час назбиралось 30 тисяч гривень.

Програма "Чужий у селі" покликана захищати селян від подібних шахрайств. У селах люди добре знають одне одного, тому поява незнайомців викликає інтерес. Тепер про підозрілих осіб, селяни сповіщатимуть дільничного інспектора чи місцевих керівників. Таким чином правоохоронці зможуть перевірити документи "гостя" і з'ясувати причину його візиту до села.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...