• Головна
  • ВО «ЧЕРКАЩАНИ» викрили ганебні фальсифікації «Солідарності»
Актуально
09:00, 15 жовтня 2015 р.

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» викрили ганебні фальсифікації «Солідарності»

Актуально

Доки вся увага зосереджена на подіях у Черкаській міській ТВК, не менш гучні події відбуваються в районних виборчих комісіях. Так, у Канівському районі представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ» днями виявили подвійну підміну списків членів дільничної комісії. Попередньо стало відомо, що до фальшувань списків причетні представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Про це на прес-конференції 13 жовтня журналістам повідомили представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ», які стали свідками цих подій.

– У суботу зранку ми дізналися, що у Канівській ТВК були замінені списки членів ДВК, подані від «Народного фронту». Тому ми маємо консолідуватись і звертаємося до всіх політичних партій, щоб захистити чесний вибір кожного громадянина, – голова Канівської районної ради, член ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Дмитро Шелест.

Про подробиці фальсифікацій, що відбулися на Канівщині, розповів журналістам офіційний представник районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» у Канівській ТВК Микола Фесенко.

– Ми виявили списки членів ДВК від районної організації політичної партії «Народний фронт», які не співпадали з оригіналами, поданими раніше. У поданні перші 5 сторінок і всі документи були підмінені на нові. Коли я запитав у голови і секретаря комісії, чому так сталося без відома районної організації партії, вони відповіли, що нічого не знають, – розповів Микола Фесенко.

Про виявлений факт з ознаками порушення закону він повідомив до міськрайвідділу міліції та управління СБУ, а також написав скаргу про незаконні дії комісії у Канівську ТВК. Усі 12 присутніх членів комісії із 16 погодилися, що підміна документів таки була.

– Цікаво, що через деякий час у районній ТВК з’являється інша папка документів, без довідки про її прийняття і без доручення особи, яка ці документи надавала. Тобто виборчу документацію намагаються сфальшувати вдруге, – зауважив Микола Фесенко. – Сьогодні слідчі беруть пояснення з усіх членів районної комісії.

За його словами, така напружена боротьба із порушеннями закону відбувається тому, що мова йде про 41 керівну посаду – голови, секретаря або заступника голови комісії.

– Організовувати такі підміни вигідно тому, хто хоче виграти вибори по Канівському району шляхом фальсифікацій у комісіях. У матеріалах, які наразі вивчають слідчі, є докази того, що саме представники «Солідарності» займалися збором підписів і документів на «запасний варіант», – заявив Микола Фесенко.

Разом з тим, секретар ради Черкаської міської організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», кандидат на посаду міського голови Черкас Павло Карась зауважив, що такі фальсифікації ще раз підтверджують: результати виборів можуть бути сфальшовані. Тиждень тому він вже звертався до СБУ щодо діяльності відомої черкаської аферистки Ольги Козько.

– Це людина, яка має досвід в організації фальсифікації виборів. У мене були докази, як вона телефонувала по штабах політичних сил і пропонувала свої послуги з організації фальсифікації виборів. Вона по телефону повідомляла, що вступила у змову із заступником голови Черкаської ОДА, кандидатом від БПП «Солідарність» Юрієм Сасом, який, між іншим, балотується у депутати обласної ради по округу в Канівському районі, – розповів Павло Карась. – Вони разом збиралися організувати виготовлення додаткового тиражу бюлетенів на виборах до Черкаської міськради і міського голови. Мені важко віриться у збіг обставин. І мені дуже прикро, що в обох випадках спливає прізвище однієї й тієї ж особи, яка довгий час на кошти американських платників податків займалася організацією чесних і прозорих виборів в Україні (раніше Юрій Сас очолював обласний осередок КВУ. – Ред.).

Павло Карась вже підготував звернення до Генерального прокурора України з вимогою забезпечення чесних і прозорих виборів на Черкащині. Також він звернувся до голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка з проханням відсторонити від виконання службових обов’язків свого заступника Юрія Саса на підставі постанови Кабінету Міністрів України про порядок проведення службового розслідування. На його думку, зараз, коли є інформація про протиправну діяльність цього чиновника, це буде абсолютно доцільним.

Ситуацію на Канівщині прокоментувала з Катеринопільського району телефоном і голова Черкаської обласної ради, №1 у списку «ЧЕРКАЩАН» до облради Валентина Коваленко.

– До нас активно надходять сигнали про фальсифікації. Навіть озвучуються суми хабарів, які обіцяють членам ТВК за фальшування протоколів та результатів голосування. Суми за такі «послуги» сягають від 40 до 50 тисяч доларів, – зауважила вона.

За її словами, ті факти, які відбулися у Канівському районі, є найвищим цинізмом пропрезидентської сили.

– Сьогодні я восьмий день перебуваю в поїздках по районах, і мене найбільше дивує те, що ніхто не йде до виборця. Очевидно, що у влади або немає з чим іти до людей, або вони просто готуються до фальсифікацій. Коли я на зустрічах розповідаю людям про ці фальшування, вони обурені беззаконням, що відбувається у нас на Черкащині. Влада повторює практику попереднього режиму Януковича. Ми заявляємо: злочинців і шулерів у владі нам не потрібно. За це стоятимуть «ЧЕРКАЩАНИ» і партії, які підписали з нами меморандум за чесні вибори і проти адмінтиску. ВО «ЧЕРКАЩАНИ» впевнені, що сьогодні треба йти до людей, чути їх та вирішувати їхні проблеми, – наголосила Валентина Коваленко.

З подібним фактом підробки документів та перешкоджання виборчому процесу зіштовхнулася і ЧРО «Аграрна партія України». Черкаська ОВК отримала фальсифіковану заяву про відкликання кандидата в депутати до Черкаської обласної ради від «Аграрної партії України». Про це заявила лідер «аграріїв» Наталія Старікова.

– Нас шокувала новина про надходження до Черкаської ОВК підробленої заяви про нібито відмову балотуватися кандидатом у депутати обласної ради від партії аграріїв Миколи Передрія, – зазначила Наталія Старікова. – Фальшиву заяву подано з метою зняти з виборчих перегонів нашого кандидата.

З цього приводу подано заяву до Головного управління МВС України в Черкаській області щодо підробки документів та перешкоджання виборчому процесу.

«Якщо заява Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» залишиться нерозглянутою, можна сказати, що часи Януковича продовжуються. Те, що відбувається зараз – фальшування документів, підміна списку членів ДВК, – це беззаконня. Належну оцінку таким випадкам мають надати правоохоронні органи», – заявили у ВО «ЧЕРКАЩАНИ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вибори-2015 #партія Черкащани #фальсіфікація #партія Солідарність #Валентина Коваленко
Оголошення
live comments feed...