• Головна
  • На Черкащині з’явився Центр допомоги учасникам АТО
09:42, 9 жовтня 2015 р.

На Черкащині з’явився Центр допомоги учасникам АТО

На виконання наказу Президента на Черкащині створили координаційний Центр допомоги учасникам АТО, спрямований на допомогу і вирішення проблем демобілізованих бійців. У новій координаційній структурі об’єдналися зусилля декількох волонтерських організацій на рухів, зокрема, ГО “Наш батальйон”, ГО “Волонтер Черкащини, “Самооборона Майдану” та Центр допомоги армії.

Очолив Центр допомоги учасникам АТО голова ГО “Волонтер Черкащини”, депутат міськради Микола Добровольський.

До роботи у центрі також залучатимуть на волонтерських засадах і самих бійців АТО – адже кому, як не їм, досконально знати проблеми, з якими стикаються бійці у мирному житті – від бюрократії при отриманні обіцяного земельного наділу до необхідності заново переосмислювати себе і стосунки у родині під керівництвом досвідченого психолога.

Голова ОДА Юрій Ткаченко зазначив, що цілком може покластися на волонтерів:

– Якщо хочете, щоб робота була виконана, доручіть її волонтерам.

Він переконаний, що, із розвитком мережі координаційних центрів по області і залученню до них волонтерів, проблеми, з якими стикаються учасники АТО, зокрема, у Городищенськогому та Монастирищенському районах, будуть вирішені.

Також, за словами очільника області, одночасно з Центром допомоги учасникам АТО продовжуватимуть діяти і решта волонтерських організацій, діяльність яких досі була переважно спрямована на забезпечення потреб мобілізованих бійців на передовій. За його словами, доки в Україні триває війна, жодна з організацій, зокрема Центр допомоги армії, який також слугував координаційним центром для волонтерських організацій і був відкритий за сприяння обласної та міської влади, не припинить свого існування.

Керівник нового координаційного центру Микола Добровольський звернув увагу на те, що частина демобілізованих бійців досі не знає навіть про обласну програму, яка передбачає компенсацію медичних витрат пораненим ветеранам Сходу у розмірі 5 тис грн. Він наголосив, що бійці, які проходили лікування, ще мають змогу отримати належні їм кошти.

– Ми є місточком між владою та тими людьми, яким це потрібно, – зазначив він.

Одним із працівників Центру допомоги учасникам АТО став Олександр Тимошенко, колишній військовослужбовець, кіборг, який захищав Донецький аеропорт, волонтер ГО “Наш батальйон”. До губернатора Юрія Ткаченка він звернувся з проханням направити листа-звернення до Кабінету міністрів з проханням виділити кошти для придбання 6 квартир у новобудовах для родин загиблих бійців.

Загалом в Черкаській області вже демобілізовано 2657 осіб і ще 314 бійців повернуться зі Сходу найближчим часом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ценрт #ато
Оголошення
live comments feed...