• Головна
  • Черкаські магазини змінюють вивіски
12:53, 25 листопада 2009 р.

Черкаські магазини змінюють вивіски

Власники магазинів ставляться з розумінням.

Виконавчий комітет Черкаської міської ради днями затвердив відповідним рішенням основні вимоги до зовнішнього оформлення вивісок, порядку їх розміщення, експлуатації та відповідальності щодо недобросовісних власників. Контроль за розміщенням і утриманням вивісок на території міста покладено на департамент муніципальної інспекції та департамент архітектури, будівництва та землеустрою.
За словами заступника директора департаменту муніципальної інспекції Ольги Швець, питання упорядкування вивісок у Черкасах не нове. Єдине, що нині воно набуло більш окреслених і законодавчо оформлених форм. Оскільки віднині в Черкасах діятимуть єдині правила для всіх вивісок (як для нових, так і вже існуючих). Варто зазначити, що реалізовувати заплановані нововведення в місті почали заздалегідь.
Близько двох місяців тому міський голова Сергій Одарич доручив муніципальній інспекції привести до єдиного «мовного знаменника» усі вивіски в Черкасах. А саме: прибрати з фасадів будинків, вулиць обласного центру вивіски-суржики та вивіски іноземними мовами, замінивши їх на український аналог. За цей час інспектори вручили їх власникам близько 150 приписів щодо негайної заміни вивісок та приведення їх у відповідність до існуючих норм.
- За цей час перелік «забракованих» вивісок у Черкасах буквально «танув на очах». Адже щодня на виконання приписів відбувався їх демонтаж та заміна. І нині всі власники, які були попереджені, відкоригували свої вивіски, – зазначає Ольга Владиславівна. – Відзначу, що суб`єкти господарювання з розумінням поставились до наших вимог: більшість підприємців одразу розпочала заходи із заміни вивісок, дехто зробив це після сплати штрафів за адміністративне правопорушення. Приємно, що муніципальній інспекції не довелось проводити примусовий демонтаж.
Як розповідає Ольга Швець, для більшості власників цей процес не завдав особливих клопотів. Проте, за словами Ольги Швець, сказати, що в місті зовсім не залишилось російськомовних і суржикомовних вивісок, буде перебільшенням. Наприклад, досі не звільнена від подібних рекламних оформлень вітрина магазину «Кооператор».
- Оскільки більшість приватних підприємців, які є власниками тих горе-вивісок, на сьогодні виїхали і більше не орендують площі в «Кооператорі», з відповідними вимогами доводиться звертатись безпосередньо до керівництва магазину, – зазначає Ольга Владиславівна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...