• Головна
  • Київські екологи вважають, що на Черкащині варварські ставляться до тисячолітніх дубів
14:46, 24 листопада 2009 р.

Київські екологи вважають, що на Черкащині варварські ставляться до тисячолітніх дубів

У ході Всеукраїнського перепису найстаріших дерев, який проводять Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) разом з Держслужбою заповідної справи України, з'ясувалася маса випадків байдужності влади і варварського відношення місцевого населення до старих меморіальних дерев, які бачили Т. Шевченка ( і носять його ім'я), Б. Хмельницького, М. Залізняка й ін.

Як повідомляє директор КЕКЦ Володимир Борейко, один зі старих 1000-річних дубів Шевченка, які ростуть біля будинку пана Енгельгарда в с. Будище Звенигородського району Черкаської області, гине, у нього упала величезна гілка, відірвавши частину стовбура, є величезне дупло, дуб дотепер не узятий під охорону. Не в кращому стані знаходиться інший 1000-річний дуб Шевченка, що росте в Шевченківському лісництві, біля с. Моринці Звенигородського району Черкаської області. Хоча він заповідний, але не має охоронного знака, огородження давно упало, у дереві є дупла. Його побратим, 700-річний дуб Шевченка, який росте поруч, згорів у 1992 р. Це сталося тому, що унікальне дерево не було обладнано громовідводом. У 1980-х роках у селі Мошни Черкаської області була спиляна 300-річна заповідана груша Т. Шевченка, під якою він любив відпочивати.

На унікальному 1000-річному дубі Залізняка влаштовуються змагання з дереволазання, а туристи віддирають від дерева-велетня кору і жують її, думаючи, що вона цілюща. 600-річний дуб Б. Хмельницького в Різаному Яру біля с. Виграїв Корсунь-Шевченківського району Черкаської області також недавно був підпалений і загинув. Усього в 20 сторіччі в Україні було спиляно та загинуло за приблизними підрахунками 7 дубів, які мали вік 1000-1500 років, і зв'язані пам'яттю з великими людьми, їх загибель потрібно розцінювати як національну втрату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...