• Головна
  • Черкаські туристи підкорювали партизанські стежки
10:26, 28 вересня 2015 р.

Черкаські туристи підкорювали партизанські стежки

До Міжнародного дня тури́зму «Центр туризму, краєзнавства,  екскурсій та спорту учнівської молоді» провів туристсько – краєзнавчу подорож  «Мандруємо разом».
У заході взяло участь 130 вихованців «Центр туризму, краєзнавства,  екскурсій та спорту учнівської молоді», які були поділені на 10 команд. На загальній лінійці, що пройшла на лісовій поляні масиву «Соснівка» кожна команда отримала Дорожню карту та ознайомилась з конкурсами та завданнями, які необхідно виконати, просуваючись маршрутом.
До учасників  подорожі звернувся директор позашкільного навчального закладу м. Черкаси «Центр туризму, краєзнавства,  екскурсій та спорту учнівської молоді» Микола Петрович Басай привітавши зі святом та побажавши отримати незабутні враження від мандрівки. Він провів ерудований конкурс, а найобізнаніший отримав солодкий приз.
За словами Миколи Петровича, це традиційний захід, який вони проводять щорічно до Дня туризму в Україні, що започаткований у нас в 1998 році. І особливо приємно,  з кожним роком кількість учасників зростає – поряд з туристами зі стажем, тут початківці. Найменшій учасниці Даніелі Булаженко всього 6 років.
Маршрут пролягав від Черкас до села Геронимівка. Кожна команда за відповідним синім маркуванням рухалась самостійно, виконуючи поставлені перед ними завдання.
Приєднавшись до гуртківців пішохідного туризму «Крокус» можна було спостерігати, з якою зацікавленістю діти проходили маршрут, прислухаючись до свого керівника Світлани Миколаївни Перепонової, яка розповідала та знайомила їх з лісовими дарами, показувала їстівні ягоди і гриби та навчала правильно розподіляти свої сили у поході.
Як розповіла учениця загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Настя Маменко, яка відвідує гурток «Крокус»:
–  Я сама обрала цей гурток. Мені подобається майструвати, ходити лісом та пізнавати кожного разу щось нове.
Виконуючи конкурсне завдання «Лісовий чай» (збирали їстівні плоди та цілющі трави),  кожна команда в зазначене місце прибувала з деякою похибкою в часі. Облаштувавши місце для відпочинку та залишивши чергових, які готували кашу, решта мандрівників долучилася до наступного етапу, який мав на меті патріотичне виховання та розширення знань про історію рідного краю.
Учні  вшанували пам’ять воїнів Другої світової війни на братській могилі в селі Геронимівка.
Цікавий та пізнавальний екскурс в історію провів відомий черкаський краєзнавець та керівник гуртків «Історики-краєзнавці» і «Юні туристи-краєзнавці» Микола Миколайович Щербина. Саме з його розповіді діти дізналися про історію села Геронимівки, звідки походить така назва та, які суспільно-політичні події пережили жителі. Окремо зупинились на подіях Другої світової війни: партизанському русі, який діяв тут та як, з’ясувалося, маршрут нашої подорожі, це – стежки, якими рухалися партизани Черкаського загону до Дахнівки, щоб захопити плацдарм і вибити звідти фашистських загарбників. Вшанували також подвиг тих, хто загинув захищаючи свою батьківщину і  Героїв Радянського Союзу І. С. Хоменка та П. Л. Вернигори хвилиною мовчання та покладанням поминального вінка до пам’ятника.
Затим повернулись на базу розташування,  підкріпивши свої сили смачнющею кашею, та продовжили пізнавальні   туристско – розважальні конкурси, які включали «Форест - ленд», «Ринг», «Слідопит», «Рюкзак», «Вогнище», «Два товариша» (туристичні вузли), «Шишкобол», «Медична допомога», «Лісова майстерня», «Лісовий чай».
Як розповіли учні загальноосвітньої школи №6 Юля Мащенко, Марина Сіренко, Віка Олійник, які відвідують гурток «Літературного краєзнавства» (керівник Наталя Миколаїна Сєркова):
– Нам подобається тут перебувати, бо ми разом з Наталею Миколаївною. З нею можна не просто поговорити, а навіть розповісти секрети:  завжди нам дасть пораду та допоможе. Спілкуючись, ми весело проводимо свій час та опановуємо нові знання, беремо участь у різних конкурсах, випробовуючи себе, та здобуваємо свої перші перемоги. Сьогодні, наприклад, конкурс з медичної допомоги: як поводитися в задимленому приміщенні та надавати першу медичну допомогу при переломах.
А ось Андрій Горбатов з цього ж гуртка вирішив випробувати себе у конкурсі «Лісова майстерня», зробивши ляльку-мотанку з підручних матеріалів. «Юні туристи-краєзнавці» теж долучились до «Лісової майстерні» та  похвалились колективною роботою «Замок сірої косулі».Позитивні емоції переповнювали кожного цього дня, і, як з’ясувалося, дехто хоче набутий досвід застосувати у походах зі своїм класом вже наступної суботи. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туризм
Оголошення
live comments feed...