• Головна
  • Ворогів карав мечем, друзів полонив душею
19:57, 24 вересня 2015 р.

Ворогів карав мечем, друзів полонив душею

22 вересня 2015 року у приміщенні малої сесійної зали Будинку рад відбулася презентація книги черкаського журналіста Андрія Кравця про Ігоря Момота «Герерал Момот: наш МІФ».

Літературний твір презентували учням черкаських шкіл, зокрема, козачатам загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, гімназії № 9 ім. О. М. Луценка та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 ім. І. Ф. Момота

У вступному слові заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна наголосила на важливості вивчення молодим поколінням героїчних прикладів своїх земляків.

Учні Черкаської загальноосвітньої школи № 26, що носить ім’я славного земляка, підготували літературно-музичну композицію, присвячену пам’яті Ігоря Федоровича Момота. Кадети Черкаської гімназії № 9 виконали пісню «Воїни світла», ушанувавши безкорисливий подвиг захисників Вітчизни.

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, звертаючись до присутніх, розповів про особисте знайомство з Ігорем Федоровичем, відзначивши його любов до Батьківщини та самовіддане служіння народу. Звертаючись до юнаків та хлопчаків, Юрій Олегович наголосив: «Від нас, чоловіків, залежить захист Вітчизни. А прикладом всім нам є Ігор Момот».

Андрій Кравець, презентуючи книгу, розповів школярам про життєвий шлях Ігоря Момота, виняткову повагу прикордонника до друзів, колег та бойових побратимів, батьківську любов до своїх вихованців, глибоку життєву мудрість та професіоналізм. «Ворогів карав мечем, друзів полонив душею», – так змальовують особистість Ігоря Федоровича всі, хто був з ним знайомий. Насамкінець Андрій Миколайович побажав учням вірних друзів та світлого майбутнього, розбудовниками якого є сьогоднішнє молоде покоління.

Школярі висловили свою вдячність автору книги за наполегливу працю у її написанні, а голові облдержадміністрації – за сприяння у її виданні, адже завдяки його ініціативі примірники книги «Генерал Момот: наш МІФ» тепер потраплять до усіх шкільних бібліотек області.

На заході всі бажаючі мали нагоду отримати автограф журналіста, автора книги «Генерал Момот: наш МІФ».

Довідково:

Ігор Федорович Момот народився 18 серпня 1965 року в республіці Молдова в родині військового. Він ще з дитинства мріяв стати захисником Вітчизни. Як його батько. У 1977 році родина переїздить до Черкащини, де батько, Федір Якимович, командував Черкаським танковим батальйоном. Майбутній генерал продовжив навчання у першій школі Південно-Західного району – середній школі №26.

Коли Ігорю Федоровичу було 15 років, за трагічних обставин загинув його батько. Мудрого старшого наставника юнак знайшов у своєму вчителеві предмета «Захист Вітчизни», кадровому офіцері Педьку Павлу Андрійовичу, якого любив і поважав все своє життя.

Саме ці люди, батько та шкільний вчитель, остаточно визначили подальшу долю Ігоря Федоровича. Після закінчення школи вступив до військового училища. А через 4 роки молодим лейтенантом розпочав свою службу на кордоні з Афганістаном. Тут він служив в артилерійській дивізії 6 років. У ці роки він проявив себе справжнім офіцером. Після 1992 року служив у прикордонних військах України. З 2007 року очолював Навчальний центр Державної прикордонної служби України в селищі Оршанець.

У березні 2014 року полковник Ігор Федорович Момот вирушив на схід країни. Для Ігоря Федоровича ця війна була вже четвертою. Він пройшов Афганістан, Осетію та Придністров’я. Військовий у другому поколінні, не міг жити інакше, у той час, коли Україна перебуває в небезпеці, а її кордон обороняють його випускники і курсанти. Його мрія - щоб усі повернулися живими.

11 липня 2014 року Ігор Федорович загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#момот #герой #орден #знак #нагорода
Оголошення
live comments feed...