• Головна
  • Майже усі лікувальні заклади Черкас реорганізують у комунальні некомерційні підприємства
10:00, 28 липня 2009 р.

Майже усі лікувальні заклади Черкас реорганізують у комунальні некомерційні підприємства

Лікарні та поліклініки Черкас реорганізують із лікувально-профілактичних закладів міста в комунальні некомерційні підприємства. У результаті цього зміниться принцип господарювання закладів охорони здоров'я, який позначиться на підвищенні якості надання медичних послуг жителям міста і при цьому жодним чином не вплине на їх безоплатність.

Реформування торкнеться таких закладів: Перша міська лікарня, Друга міська лікарня, Друга міська поліклініка, Четверта міська поліклініка (колишня поліклініка НВК «Фотоприлад»), Перша стоматологічна поліклініка, Друга стоматологічна поліклініка, Інфекційна лікарня. Реорганізації поки що не підлягатимуть Третя лікарня швидкої медичної допомоги, дитяча лікарня, дитячі поліклініки та пологові будинки.

При створенні комунальних некомерційних підприємств змінюється механізм господарювання їх керівників: вони від повного бюджетного фінансування переходять в статус отримувачів бюджетних коштів.

— Якщо раніше усі кошти надходили до лікарень цілеспрямовано: певна сума на зарплату, енергоносії, а те, що залишалось, – на розвиток, – говорить Олег Стадник. – То тепер кожен керівник самостійно визначатиме, скільки він має витратити на зарплату, енергоносії і скільки вкласти у розвиток. Врешті вони дійдуть висновку, що, напевно, не потрібно тримати роздутий штат, а краще закупити сучасну апаратуру.

Олег Стадник переконаний, що наскільки вдалі технології будуть застосовуватись в певній лікарні чи поліклініці, наскільки фахово там обслуговуватимуть пацієнтів, наскільки якісні послуги надаватимуть, стільки людей там і лікуватиметься. А від цього залежатиме рівень фінансування закладу.

Крім того, у реорганізованих закладах медицини стосунки між роботодавцем та працівниками ґрунтуватимуться на контрактній основі. Із директором підприємства контракт укладатиме міський голова, із працівниками лікарень та поліклінік – безпосередній директор.

– З цього моменту у керівника з'явиться реальна відповідальність, адже продовження його трудової діяльності залежатиме напряму від результатів його роботи, від створеного престижу і розвитку медичного закладу. Директор змушений буде «крутитись». У свою чергу лікарі, медичний персонал теж бачитимуть ціль для власного розвитку, адже, якщо лікар дійсно талановитий, професійний, – до нього ітимуть пацієнти. Значить, праця такого лікаря має бути і оцінена належним чином. В галузі медицини має спрацювати ефект конкуренції, як серед закладів, так і серед самих медичних працівників, – наголошує Олег Михайлович.

За словами директора департаменту охорони здоров'я та соціальної політики, нова форма господарювання медичних закладів зробить їх більш мобільними і здатними швидко пристосовуватись до змін, адже все одно незабаром на рівні країни дійдуть до необхідності впровадити страхову медицину. А черкаські заклади уже одразу зможуть працювати в нових умовах, оскільки розумітимуть, що таке медична послуга і як її надавати чи обраховувати.

Олег Стадник впевнений, що необхідність реформувати галузь охорони здоров'я назріла вже давно. Подальше зволікання зі змінами прирікає галузь на поступовий занепад і деградацію. Адже люди уже бачать в лікарях не тих, хто надає допомогу, а буденних «ремісників», іноді навіть ворогів. Саме тому після реорганізації лікувальних закладів міська влада оплачуватиме не саме функціонування того чи іншого закладу, аби він існував, а розраховуватиметься за конкретні послуги, які надає лікарня чи поліклініка черкасцям.

Таким чином, основний принцип реформи – перехід від простого утримання закладу охорони здоров'я до його фінансування за конкретні надані послуги населенню. Першопрохідцем реформування у Черкасах була П'ята міська поліклініка. Цей заклад першим пройшов увесь шлях реорганізації, і на сьогодні уже функціонує як комунальне некомерційне підприємство. Саме його приклад та досвід проходження процедури застосують і решта лікарень та поліклінік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...