• Головна
  • У Черкасах почали готувати військових медиків
19:59, 20 вересня 2015 р.

У Черкасах почали готувати військових медиків

У Черкасах місцевий медичний коледж вирішив мілітаризуватися. З цього навчального року там почали підготовку військових фельдшерів. Пробний курс невеликий, лише 30 студентів. Але за навчання вони взялися із військовою завзятістю. 

Цей навчальний кабінет – точна копія реанімації. Тут все справжнє. Окрім пацієнтів. Замість них – манекени. Студенти-медики вправно тренуються запускати серце, робити штучне дихання та перев'язувати вогнепальні рани. Щоправда, в цій групі – жодної дівчини. Хлопці – з першого набору майбутніх військових фельдшерів.

"Фіксуємо. Закриваємо носа гарненько. Дихає. Молодець. І як ти оцінюєш свою роботу? Добре!"

Ярослав цього року закінчив дев’ятий клас і одразу вирішив вступати до медичного коледжу. Коли дізнався про набір на військового фельдшера, не вагаючись подав документи. Каже, ситуація в країні підштовхнула до цього вибору. За п'ятнадцять днів навчання хлопець вже вміє проводити невідкладні реанімаційні заходи.

"Я – патріот своєї країни! Я хочу, щоб рівень життя в Україні став вищий і  більше врятувати життів", – каже студент Черкаського медичного коледжу Ярослав Коваленко.

Таких, як Ярослав, у групі – 30 студентів. Це – перший пробний набір. За документами, ця спеціалізація називається спец-фельдшер. На початку 90-х її скасували. Тепер – знову відроджують.

"У них трішечки ширший профіль, ніж у звичайних фельдшерів, тому що вони мають право працювати в Нацгвардії, вони мають право працювати в службах надзвичайних ситуацій, в силових структурах", – пояснює завідувач фельдшерського відділення Черкаського медичного коледжу Любов Білик.

Спец-фельдшери мають додаткові пари військової хірургії та надання першої медичної допомоги у надзвичайних умовах. Понад 50% навчання – за державним замовленням, інша – за контрактом.

"Наш фельдшер повинен вміти і розпалити багаття в тих умовах які є, і простерилізувати, і прокип'ятити інструменти в тих умовах воєнно-польових, які вони є в надзвичайних ситуаціях", – каже директор Черкаського медичного коледжу Інна Лубенко.

Ця перша група спец-фельдшерів випуститься за 4 роки. А з наступного року в коледжі планують набрати на курс ще більше студентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарі #військові лікарі #війна
Оголошення
live comments feed...