• Головна
  • Працевлаштування в Європі. Як дурять людей
14:30, 18 вересня 2015 р.

Працевлаштування в Європі. Як дурять людей

За офіційною статистикою, близько 3 млн. українців планують працювати за кордоном. Неофіційно ця цифра є вдвічі більшою. Щотижня із Черкас до Польщі від’їжджають автобуси, заповнені студентами й заробітчанами. Фірми наввипередки обіцяють легальне працевлаштування в Європі, однак робота багатьох агентств є обманом.


Ігор Веретільник разом із дружиною хотів поїхати до Польщі на заробітки. По допомогу вони звернулися до агентства, де за 200 доларів з особи пообіцяли оформити документи. Проте робочу візу отримати так і не вдалося: у консульстві пояснили, що запрошення на роботу є фальшивим.
Повернути свої кошти парі не вдається, адже зазначена сума у договорі – всього 200 грн. Представники компанії відмовилися від будь-яких коментарів.

Керуючий партнер юридичної фірми Максим Полішкевич говорить, що такі випадки – не поодинокі. Убезпечити себе від шахраїв можна лише в разі, коли людина ретельно перевірятиме кожен документ. Однак гарантувати 100-відсоткове отримання роботи не може ніхто:

− Відмови найчастіше мають розмитий характер, тому дуже важко встановити, хто винен у цьому. Це може бути як помилка з боку агентства, яке оформлює документи, так і недоліки в самій біографії людини. Також сама позиція консульства може бути негативною через велику кількість людей, які їдуть до Європи.

Перевізники, які мають справу із заробітчанами ледь не щодня, розповідають, що випадки шахрайства можливі не лише з боку українських агентств. У Польщі також існує велика кількість недобросовісних фірм, що прагнуть нажитися на українцях:

− Людина платить гроші за запрошення на роботу, не перевіряє, чи є така фірма, а потім виходять казуси на кордоні. Митники перетелефоновують щодо кожного робітника та питають, їде така людина працювати чи не їде. Дуже багато відмов буває, людей просто відправляють додому, – каже Володимир Сапієнко, водій пасажирського автобуса до Варшави.

Для того, аби не стати жертвою обману, варто перевіряти всю інформацію, яку ви отримуєте від потенційного роботодавця. Також не завадить поцікавитися, чи є в агентства ліцензія на працевлаштування. Перегляньте відгуки людей, які вже працювали з обраними фірмами, та уважно читайте умови договору. Він є базовим документом для захисту ваших прав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота за кордоном #кордон
Оголошення
live comments feed...