ДАІ цікавить, чому адміністрація школи не помічала учня на елітному авто (ФОТО)

15-річний учень Черкаської спеціалізованої школи №17, який, не маючи водійського посвідчення, тривалий час їздив на заняття на автомобілі «Інфініті» своєї матері, міг би уникнути матеріального покарання, якби був на рік старший.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомивстарший інспектор з особливих доручень УДАІ УМВС України в Черкаській області Олег Єргаков.

– Якби учень був на рік старший, а саме досяг 16-річного віку, то згідно з чинним законодавством, не батьки, а саме він мав би нести відповідальність за власні дії. У такому випадку передбачені покарання у вигляді передачі неповнолітнього під нагляд батьків, встановлення його на облік навчального закладу або привселюдне вибачення. Жодних штрафних санкцій згідно із законом у такій ситуації не передбачено, – зазначив пан Єргаков.

Перед ким вибачався б школяр, якби був трішки старший, – невідомо.

Як говорить т. в. о. начальника УДАI УМВС України в Черкаській області Олег Ткаченко, згідно з чинним законодавством, стосовно осіб до 16 років не передбачено адміністративної відповідальності. Тому протокол був складений на маму неповнолітнього – власницю авто. Штраф, який передбачений законом, коливається в межах від 510 до 595 гривень.

– Перевірити кожного водія, повнолітній він чи неповнолітній, ми фізично не можемо, і законодавство цього не дозволяє. Тому що ми зупиняємо водія, тільки коли є очевидна ознака правопорушення. Тому виникає питання до адміністрації школи, до людей, які бачили правопорушення: чому вони раніше на звертались до нас? Ми направимо звернення до департаменту освіти з тим, аби зрозуміти, чому вчителі та адміністрація школи ігнорували правопорушення, – говорить Олег Ткаченко.

Керівник Черкаського УДАІ просить усіх громадян, які стали свідками правопорушень на дорогах, звертатись до управління Державтоінспекції в Черкаській області або писати повідомлення на інтерактивне вікно сайту УДАІ.

Як вдалося з'ясувати виданню Кропива, віп-школярем виявився десятикласник Станіслав Поліщук. Навіть побіжний огляд його сторінки в соцмережі «Вконтакті» дає зрозуміти, що статки родини дозволяють якщо не все, то майже все, а адміністративний штраф - це лише формальність.

вип1 вип2 вип3

Судячи з фото юнак відпочиває на відомих курортах – це і Сейшели і Дубаї і Ібіца.

дубаи дубаи1 дубаи2

Автомобіль «Інфініті» також не є межею мрій юнака – на фото справжні мрії – сучасні суперкари.

суперкар
суперкар

Та й ідентифікує хлопець себе як киянина, дійсно, рівень столичний.

киянин
киянин

 

Зважаючи на досить пристойні статки родини школяра, ми розуміємо, що такий штраф не особливо злякає родину, тому ми звернулися до школи де навчається хлопець. Ми дізналися чи проведена з учнем навчально-виховна робота, щоб в подальшому не було подібних випадків і хлопець сідав за кермо після отримання водійських прав. Без відповідної підготовки він наражає на небезпеку не лише своє життя, а й життя та здоровя інших людей. В школі нам пояснили, що робота проведена і є сподівання, що подібна історія не повториться.

- Ну ви ж розумієте, що в цьому плані більша провина не школи, а батьків. Ми звичайно що проводимо роз’яснювальну роботу і з батьками і з дітьми обовязково, але коли батьки дають машину досить важко щось зробити. Бувають різні випадки і ми весь час проводимо роботу. В даному випадку щоб людина зрозуміла, що це її здровя що здоровя оточуючих, щоб не дай Боже щось не сталося. І насамперед щоб дотримувалися закону, - пояснила у коментарі нашому виданню заступник директора з навчально-виховної роботи Литовченко Ольга Олександрівна. 

Нагадаємо: До школи на Infinity: у Черкасах 15-річний підліток їздив до школи на елітному авто

 

Прочерк
Черкаси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии