Ціни на житло в Черкасах стрімко падають

14 тис. доларів – за таку ціну цілком реально купити житло в Черкасах. Звісно, це буде однокімнатна квартира на окраїнах міста, але за таку ціну, з часом, цілком можливо буде придбати однокімнатну квартиру і у центрі міста, кажуть експерти. Дешевше, ніж зараз, було тільки в 2001 році, коли продавали квартири по 2 тисячі доларів, та в 90-ті. Через подорожчання долара ціни на житло в доларах падають, а у гривнях – піднімаються. Проте черкасцям, які хочуть купити житло у місті, слід задуматися, адже в Києві нині подекуди трапляється житло за цінами «черкаського мінімуму».

Люди, які не бажають знижувати ціну на свої квартири, іноді мусять знімати їх з продажу. Тому, щоб продати житло – час невдалий, а от щоб купити – саме та мить. Якщо війна скінчиться, а долар стабілізується, то ціни почнуть рости. Але поки що вони лишаються на такому ж мінімальному рівні, як і минулого літа, й продовжують хай повільно, але опускатися, зазначають експерти.

– Квартира, яка раніше коштувала 25 тисяч доларів, зараз уже коштує 18 тисяч. Якщо колись 20 тисяч за курсом 10 до 1 – це було 200 тисяч гривень, то зараз це 447 тисяч, тобто ціна виросла більше, ніж удвічі. Люди, які хотіли продати трикімнатне житло, наприклад, щоб роз’їхатися, уже зараз не зможуть цього зробити, – розповідає ріелтор Ярослав Єкатеринін, директор «Черкаського агентства нерухомості».

Новобудови мають приблизну ціну 7000-9000 гривень, тобто (300-400 доларів) за квадратний метр , вторинний ринок житла пропонує ціни в середньому від 300 до 500 доларів за метр. Елітне житло – 1000 доларів за метр.

– Ціна однокімнатної квартири коливається від 14-19 тисяч доларів, залежно від того «хрущівка» це чи цегляний 9-поверховий будинок, в районі «Д» та Південно-Західному, 18-20 тисяч в центрі, на Казбеті та Митниці. Двокімнатна квартира у п’ятиповерхівці коштує 18-22 тисячі доларів у віддалених районах і 22-29 тис. – в центральних, залежно від типу будинку (цегляний чи «хрущівка»). Трикімнатна квартира від 33-37 тисяч доларів у віддалених районів залежно від типу будинку, і до 40 тисяч у центральних. Ціна на 3-кімнатне житло може коливатися до 100 тисяч і більше, залежно від типу ремонту, району, метражу й елітності будинку, – розповідає Ярослав Єкатеринін, директор «Черкаського агентства нерухомості».

Вже зараз серед пропозицій можна знайти шокуючі: на сайті «ОЛХ» пропонують житло по 11-13 тисяч доларів у районах Південно-Західний, Сєдова, Митниці, Хімселища та району «Д». Найнижча ціна на 10 вересня – житло за 10 тисяч та за 10700 доларів у районах Південно-Західному та на перехресті Різдвяна-Гоголя.

– Якщо ситуація в країні буде нестабільною, долар підніматиметься, а війна не скінчиться, ціни падатимуть і далі. Після катастрофічного падіння в 2008 році ціна впала вдвічі, а до початку війни міліметровими кроками зростала. Банки лопаються, а нерухомість – надійний спосіб зберегти гроші, адже що з нею станеться? Звісно, хіба що війна пошкодить, але це вже крайній випадок. А от від пожежі житло можна застрахувати, – розповідає Олена Лузан, голова ради ГО «Палата Ріелторів Черкащини».

Експерти наголошують: якщо ціни на вторинному ринку падають, то на первинному дещо ростуть. Адже ціни на будматеріали, у зв’язку зі змінами курсу долара, теж виросли. І якщо минулого літа забудовники ще «притримували» ціни, щоб не добити й без того мінімальний попит, то нині вже попит, який трохи збільшився порівняно із минулим літом, ціни на новобудову стимулював.

– Нині рівень попиту-пропозиції трошки вирівнявся, оскільки люди вже дещо оговталися й почали звикати до курсу долара, та й продавці житла чекати далі не бачать сенсу, оскільки невідомо, коли знову почнуть рости ціни, – розповідає Ярослав Єкатеринін, директор «Черкаського агентства нерухомості».

Іноді люди, щоб продати житло, роблять у ньому фешенебельний ремонт, але він не окуповується, тому що ціна житла, в яку включена вартість такого ремонту, надто велика і платити її покупці не хочуть.

– Я знаю кілька таких квартир у центрі міста. У одній зробили ремонт десь за 100 тисяч, в іншій – приблизно на 25 тисяч. Ці квартири досі не продалися, тому є сенс зробити звичайний косметичний ремонт і просто тримати свій «товар» у чистоті, – розповідає пан Ярослав.

Цінове піке 2000-2001 років, коли трикімнатна квартира коштувала 6 тисяч доларів, а однокімнатні продавали по 2 тисячі, цьогорічні ціни начебто не повинні повторити, але все залежить від обставин, кажуть експерти.

– Пам’ятаю, ми продали однокімнатну за 1800 доларів, – розповідає Ярослав Єкатеринін. Такі ціни зараз здаються вигадкою фантаста, а тоді продавці гірко плакали, а покупці скуповували по кілька квартир одразу. У 2008 під час кризи трапилася аналогічна ситуація, хоч ціни більше нікого до інфаркту не доводили: вони впали десь від 14% до 30 %. Квартири, які в 2008 коштували 30 тисяч – зараз уже коштують 17, і це ще тільки початок цінового піке. У приватному секторі спостерігається аналогічна тенденція. Ціна на будинки ненабагато перевищує ціни на землю на ділянці землі аналогічної площі. У найпопулярніших «приватних секторах» міста 100 квадратних метрів коштують: 8 тисяч доларів в районі «Казбет», 1200 доларів у районі пожежного училища.

– Вкладаючи гроші у житло, треба ще знати, що ціни на житло у приватному секторі стабільно вищі за житло в новобудовах та на вторинному ринку. Адже варто враховувати ще вартість землі, – зазначає Олена Лузан, голова ради ГО «Палата Ріелторів Черкащини». Ціни на житло у приватному секторі різні.

Наприклад, за інформацією порталу «Adress.ua» будинок в місті може коштувати від 30 тисяч доларів. Частини будинків дешевші – тут ціна дуже різноманітна і залежить від метражу помешкання. Найдешевша зі знайдених пропозицій на «ОЛХ» – 9,5 тисяч доларів за частину будинку у Соснівці метражем 30 метрів квадратних.

Ціни в нових будинках зазвичай дуже різні й залежать від стану будинку, планування, кількості кімнат та іншого. Наприклад «Європейський квартал» пропонує «таунхауси», щоправда, в Червоній Слободі на відстані 10 кілометрів від центру Черкас. Це багатоквартирні невисотні будинки з парковками на відстані 300 метрів від Дніпра. Ціна на 50 м квадратних коливається від 23 тисяч доларів, тобто 440 доларів за квадратний метр. Таунхаус площею 120 кв м коштуватиме 39 тисяч гривень.

– Ціна на квадратний метр у приватному секторі в Черкасах коливається в межах 10 тисяч гривень за квадратний метр. Але це дуже приблизна ціна, кожна пропозиція індивідуальна, адже якщо серед квартир ще можна узагальнити певні стандартні варіанти, то кожний будинок – це індивідуальний випадок, – розповідають у черкаському агентстві нерухомості «Оберіг». А от що стосується оренди – всі експерти зазначають, що вона не змінилася. – Ціна на оренду не виросла, бо ціни на ЖКХ й так ростуть, і орендодавці розуміють, що за такими цінами вони просто залишаться без орендарів, – стверджує Олена Лузан, голова ради ГО «Палата Ріелторів Черкащини».

Чи не вигідніше черкасцям вкладати гроші у київське, чи у іноземне житло? Наприклад, у Києві можна відшукати 1-кімнатні квартири за 12-15 тисяч доларів. Перспективно купувати і житло за кордоном. Адже квартири у Болгарії, Іспанії, Італії, Словенії та інших європейських країнах часто можна купити від 23 тисяч євро. 30-40 тисяч доларів, тобто 400-500 тисяч гривень за черкаську квартиру, за ці ж гроші можна купити житло у європейській країні.

Але якщо черкаська квартира за такі гроші – це звичайне помешкання з середньою якістю опалення, похмурим під’їздом і міською якістю повітря, то квартира за ті самі гроші у Європі часто передбачає охорону будинку, чисті воду й повітря, комунікації в ідеальному стані і ремонт. А ще – можливість здавати її відпочивальникам.

ВЧасно
квартири квартира житло
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Новини компаній
Карантин виснажив наші гаманці, і багато людей зараз шукають швидких заробітків за кордоном. Чи можливий виїзд по безвізу на роботу та в які країни? Яку краще обрати вакансію, на що звертати увагу? Відповіді на ці питання ми вирішили отримати у спеціалістів одного з передових кадрових агентств України Лідер-ЛТД. Рекрутери компанії пропонують широкий вибір вакансій по безвізу для чоловіків жінок або сімейних пар. Переваги співпраці з кадровими агентствами В...
Суспільство
Фотосесія рятувальників із безпритульними котиками на календар – частина соціального проєкту "Друзів не купують". Його заснували волонтери. Так хочуть допомогти знайти дім для тварин. Кицька Чайка полюбила свого рятувальника з перших хвилин фотосесії. Замість того, щоби позувати – лізе з обіймами. Її партнер Владислав намагається налаштувати кішку на фотосесію, а вся знімальна група – брязкотить іграшками біля камери, та це не допомагає. А от маленьке сліп...
Кримінал
Раніше судимий за корисливі злочини 28-річний черкащанин, з метою власного матеріального збагачення, незаконно збував наркотичний засіб, обіг якого обмежено – метадон та сильнодіючий лікарський засіб – димедрол на території міста Черкаси. Встановивши наявність достатніх доказів у вказаному кримінальному провадженні, збувачу наркотичних та лікарських засобів повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 3...
Кримінал
2 серпня на лінію 102 надійшло повідомлення про те, що в м. Черкаси по вул. Б. Вишневецького, протягом ночі здійснено незаконне заволодіння авто Hyundai Tucson. Авто 2015 року випуск, білого кольору. Номерні знаки: СА 8320 CМ. Ще одна крадіжка трапилася вночі 30 липня по бульвару Шевченка. Зловмисники незаконно заволоділи автомобілем Nisan X-TRAIL 2019 року випуску, білого кольору, номерні знаки: СА 0201 НВ. Усіх, хто бачив зазначені авто або має якусь інф...
Новини компаній
На вулицях наших міст все частіше можна зустріти людей, які прямують на електросамокатах. Виникає питання, чому цей вид транспорту набуває все більшої популярності. В чому секрет? Життя у великих містах не мислима без пересування, кожен сам вибирає яким чином йому доїхати з точки А в точку Б. Якщо врахувати, що в центрах великих міст середня швидкість пересування часто не перевищує 15 км / год., то електросамокати дозволять переміщатися швидше, економніше...
Культура
Як інформує Антена, в Черкасах відбувається грандіозний мотофестиваль "Дахнівська Січ". Сотні байкерів проїхали містом та зупинилися на Соборній площі. Фестиваль проводиться щорічно в перші дні серпня на території дитячого табору "Орлятко". Байкери з усієї України та Європи котрий рік поспіль відвідують Черкаси.
Пригоди
За інформацією Черкаського міськрайонного відділу ДСНС, 4 серпня близько 00:55 в місті Черкаси на вулиці Гвардійській виникла пожежа у житловому будинку. По прибуттю на місце події було встановлено, що вогнем охоплена покрівля будинку на площі 100 кв.м. О 01:42 пожежу локалізували, о 01:58 – ліквідували, не допустивши поширення вогню на поруч розташовані споруди. Вогонь знищив покрівлю на площі 100 кв. м. та речі домашнього вжитку. Загиблих або постраждали...
Кримінал
За публічного обвинувачення Черкаської місцевої прокуратури Соснівський районний суд м. Черкаси визнав місцевого жителя винним у скоєнні розбійних нападів, крадіжок, заволодінні транспортним засобом і пограбуванні неповнолітнього та призначив покарання - 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є його особистою власністю. Прокурори в суді довели, що обвинувачений упродовж січня 2019 року – червня 2020 року скоїв ряд злочинів, пов’язаних із...
Спорт
Як інформують у міськраді Черкас, на другому поверсі приміщення колишньої тютюнової фабрики (вулиця Благовісна, 170) працює муніципальний зал для занять єдиноборствами. «Зал був відкритий 7 жовтня минулого року. Ми дуже вдячні міському голові за те, що дав нам змогу тренувати дітей в таких прекрасних умовах», - говорить Олексій Назаренко, тренер з дзюдо. «Чудово, що в центрі міста зробили таку залу, нині тут займається близько 110 дітей. Набір іде, місця є...